Lamička

Prosím pomozte se skenovanim dokumentu do pc

Ahoj kdyz mám nejaky dokument na papíru no a hodím to do skeneru a oslenuju ho do pc tak se ten dokument( zde myšleno v tiskove podobě ) v pc uloží jako png to je obrázek a já bych potreboval ho upravit ten dokument ale kdyz je v obrazku tak to nejde leda přes malování ;) no a můžete mi poradit jak ten soubor převedou do text formy ? Nebo jak ho dobře upravit i v tom obrazku ?kdyžtak Adobe photoshop mám ;)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Skenery převádějí všechny dokumenty do formátu obrázku, když ten oskeovaný dokument chceš upravit, tak pomocí dalšího programu ocr – http://www.on­lineocr.net/

Další odpovědi
anonym

U každého skeneru je možnost skenovat barevný obrázek/obrázek ve stupních šedé/černobílý obrázek, nebo text / vlastní .

Takže dej, černobílý obrázek, nebo text a pak se s tím dá dělat cokoliv.

Sůwa

Měla jsem na instalačním disku k tiskárně fajn program ABBYY Fine Reader, který umožňuje skenovat rovnou do Wordu a pak dál dokument upravovat. Je sice placený, ale starší verze by se možná sehnat dala.