Vašek123

Prosím pomozte s matematikou :)

2. Stuha délky 23 m se má rozdělit na dvě části tak, aby se 2/5 první části rovnaly 3/4 druhé části. Urči délku obou stuh vzniklých rozstřižením.

Nejlepší odpověď
anonym

Dvě rovnice o dvou neznámých – jednoduché…
😉
Hele – jednu ustřiženou část si označ jako „x“, druhou jako „y“.
A prostě to zadání – tak, jak jsi ho napsal sem, zapiš pomocí těch proměnných. A pak snadno (snad) vyřešíš soustavu dvou rovnic o dvou neznámých.

Další odpovědi
anonym

Co třeba napsat na Letohradské soukromé gymnázium ops? Třeba budou mít odpověď…

Zdroj: http://www.lsg­.cz/soubory/u­kazky_zkousek/m_9­.doc

mosoj

x+y=23

(2×/5) = (3y/4)

x= 23-y

2(23-y)/5= 3y/5

184–8y=15y
y= 184/23
y= 8 m
x=23-y

x=15

1.část = 15 m
2.část = 8 m
Doplňuji:
2/5 z 15 = 6
3/4 z 8 = 6