Prosim pomozte mi :) ze kterého jazyk apochází tyto slova?text,mo­nitor,editovat,dis­keta,efektivi­ta :) dekuju moc

Nejlepší odpověď
annas

Ještě dodám:
Sketa – stč. původně zvíře; zbabělec – z střněm. Thier a Feigling.
Di – mně tvar „di!“ připomíná rozkaz. způsob od slovesa jíti (iti)(překlad z německého gehen). Při výslovnosti i psaní se vynechávalo j-. Dnes tvary du, deš, di! – zůstaly v některých nářečích.

Stč. slovník

Další odpovědi
quentos

slovo „text“ podle zdroje pochází z latiny, kde prapůvodně znamenalo „Písmo svaté“.

http://www.chacha­.com/question/whe­re-does-the-word-text-come-from

anonym

Text – z latinského „textus“
Monitor – z latinského „monére“
Editovat – z latinského „edére“
Disketa – z latinského „discus“
Efektivita – z latinského „efficere“
Většina těchto slov přišla do češtiny z angličtiny, možná i z francouzštiny atd., ale úplný původ, jak vidíš, mají v jazyce latinském.

Zdroj: Merriam-Webster Collegiate® Dictionary