Leidy Dy

Prosím pomozte mi. Potřebuji znát význam slova Megašéf

Megašéf.Tak tohle slovo,oslovení,jeho význam bych chtěla vysvětlit.

Nejlepší odpověď
alenka901

no obecný význam jsem nenašla ale je to taky skladba od skupiny Chinaski

Další odpovědi
Bonifác

Nevím, kde jste to slyšela, ale podle mého názoru to bude něco jako šéf šéfů. Př. Jste dělník ve fabryce, máte svého mistra (šéf) ten má svého nadřízeného (šéf šéfa) a ten se zas zodpovídá například majiteli firmy (šéf šéfů) – Megašéf

Attack-design

no asi ten největší šéf

Dandi

Význam slova je zcela zřejmý. Jedná se o složku slova Mega a Šéf, tedy přeneseně vzato něčeho hodně velkého a pracovníka, který řídí činnost dalších pracovníků.

Toto spojení najdeme spíše v angličtině ve výrazu MegaBoss, kdy se tímto výrazem označuje majitel (né ředitel) společnosti.

hornbach

Šéf=ředitel, MEGAŠÉF=generální ředitel.