Lily321

Prosím pomoct s matematikou – slovní úloha

Jak vytvořit takovou slovní úlohu, kterou lze řešit danou soustavu rovnic: a) 3×+2y= 142..2×+3y=148 (pod tím)

b)x+y= 32 .. 2(x-2)=y

Odpovědi
anonym

Chápu, že opačný postup (tedy vytvoření rovnic na základě slovního popisu) je běžnější – ale tohle je, vlastně skoro jednodušší…

  1. zvol si nějaké dvě související věci (obligátně bedny jablek a hrušek → ks ovoce)
  2. nahraď „x“ jablky a „y“ hruškami a rovnice si ´převyprávěj´
  3. převyprávění uprav slohově a napiš, slovní úloha je hotova

😉
Je ti to jasné?