Borůvka :)

Prosím pomoc s rovnicí… (x-1)(x+2)=10–3×

Děkuji moc všem uživatelům kteří mi pomáhají jsem vám moc vděčná !!

Nejlepší odpověď
roxy52

Na co se učíš? Když si takhle každý nechá úkol vyřešit za sebe,tak pak nemusí studovat.

Další odpovědi
Babsi

Vyřešíš to jako normální rovnici,ale pak ti z toho ´vyjde rovnice kvadratická převedeš si všechno na jednu stranu aby se to rovnalo nule. Pak to vypočítáš buď pomocí rozkladu nebo vzorcem A2± odmocnina z B2–4AC lomeno 2A.
Kde A je člen na druhou, B samostatný člen bez indexu a C je obyčejné číslo.
P.S. Ve vzorci je to na druhou ale mě to tam nešlo. :D

Rocky

X2+2×-x-2=10–3× patří tam x na druhou

x2+4×-12=0

D= b2–4ac
= 4(na druhou) – 41(-12)
= 16+48
D=64

X1,2 = -b +(-) odmocnina D / 2a
= –4 +(-) odmocnina 64 /2*1
= –4 +(-) 8/2
X1=-4+8/2= 4/2= 2
x2=-4–8/2=-12/2=-6