vevinka007

Prosím pomoc = Převýchova koní

Prosím poraďte..
Majitelka jedné stáje dala do převýchovy klisnu. Byla to nejoblibenější klisna mé kámošky.
A prostě teď jí chtějí zpět.. Ale oni jí jim nechtějí zpátky vrátit tu klisnu:/ Usilují o to, ať se jim zpátky do stáje ta klisna vrátí, ale prostě to nejde.. Co musí udělat aby tu klisnu dostali zpátky? Dík

Nejlepší odpověď
anonym

Dohoda asi byla jasná, ne? To asi budete muset nechat na dospělých aby se nějak dohodli. Z tvé otázky není úplně jasné o co přesně kráčí, ale majitelé koně mají hlavní slovo a jednat by měli oni.
Doplňuji:
badisko má pravdu v tom, že pokud majitelé klisny nedostáli dohodě o finančním vyrovnání, druhá strana si ponechává koně dočasně v zástavě, dokud nedojde
k řešení nastálé situace. Ustájení koně (bez výcviku) stojí měsíčně několik tis.Kč (podle způsobu ustájení a krmení) a mnohdy po několika měsících nemá kůň ani takovou cenu, kolik stála péče o něj. Nevíš jaká byla dohoda majitelů koně s druhou stranou, tak znovu říkám, že se musí nějak dohodnout nebo celou věc řešit soudně, což se zbytečně prodraží.

Další odpovědi
Drap

Pokud chce majitel koně zpět, tak ho musíte vrátit, nebo odkoupit, pokud s tím bude ovšem majitel souhlasit

badisko

tak jsem ze na tvou otazku zeptal me dobre zname chovatelky koni …napsala toto…
slečna tady nepíše pro jim kobylu nechtějí vrátit, usuzovala bych, že z důvodu toho, že za kobylu neplatily ustájení popřípadě za výcvik … koně tam dávali zřejmě na základě nějaké smlouvy, kterou nejspíš nedodrželi a pokud ano, tak je to právně napadnutelný … a dalo by se to řešit přes policii, pokud by byly schopný prokázat, že kůň je jejich …

Doplňuji:
asi bych to shrnula tak, že ať za kobylu zaplatí co jsou za ní dlužný a oni jim jí rádi vrátí …
…asi tak.....