Pokročilý

prosím pomoc!!!

hoj chtěla bych po vás jetli by jse mi nemohli pomoct dostaly sme ukol jenmže já ho vůbec nechápu a nechci aby jste mi ho počítaly jenm aby jste my ho vysvětlili!
DÚ:m1=20kg
m2=?
a1=1,5m
a2=1m
a máme to vypočítt sem to jaksi zapoměla..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Ahoj. Chodím doučovat matiku a znám dvě řešení.
1. Máš v sešitech bordel = ukliď si tam
2. Netrap se = začni mít uklízaní ráda.

Další odpovědi:

Bronzový

Neodpovídám na otázku, jen narážím na Duvemblejta: Máš tam taky chybu.

Stříbrný

Souhlasím s názorem okamžitě zlepšit češtinu, u holky je přímo trapné, když neumí česky. By jste...místo byste. Dostal-y jsme úkol (jako jen my ženy nebo všichni i muži, protože jestli i muži, ti koncovku změkčují, musí být na konci slovesa měkké i - dostali. Abyste mi ho spočítaly a vysvělili - co kdyby sis vybrala jedno správné -i, protože se ptáš nás všech, žen i mužů, životný mužský rod opět změkčuje koncovku, čili se píše spočítali a vysvětlili. Doporučuji ti doučování z češtiny i matematiky, protože opravdu evidentně plaveš ve všem, a tento web nefunguje jako nápověda ve školním divadle, od toho jsou docela dobře placení učitelé, je mi líto.

Pokročilý

Být tebou , radši bych se učit gramatiku v ČJ ;-)

Stříbrný

m1, m2 je hmotnost (kg) ano ?
ale co je a1, a2 ?

Stříbrný

Zdá se mi, že Ti asi chybí konkrétní zadání, či o jaké látky se tam vůbec týká. Takhle ty příklady nedávají vůbec smysl,.. Co třeba doplnit údaje, či přesné zadání, pokud bylo?

Pokročilý

Zkus se podívat na tyto stránky.

Zdroj: www.matematika polopate.cz

Pokročilý

Štamgaste,Duvemlejt tam nemá chybu,ale překlep.A to je velký rozdíl.

Pokročilý

My to taky nechápeme. Asi proto, že neexistuje jednoduchý a známý vztah mezi hmotností a délkou. Musí se z něčeho odvodit. Pokud neposkytneš další údaje ze zadání nebo jakékoliv instrukce od učitelky, nemůžeme ti pomoci.

Bronzový

Ať si namáhám hlavu jak chci, tak mě nic rozumného nenapadá.

Zlatý

Řekl bych, že Protiva má největší pravdu.
Ale zkus třeba popřemýšlet, jestli není nějaký vztah mezi m1 / a1 a tím pádem mezi a2 /a m2.
Ale vsadil bych se, že příště bude lepší si dávat ve škole větší pozor, případně se učitele, učitelky zeptat.
A když už, klidně bych přišel druhý den do školy a řekl hned na začátku hodiny, že jsi úloze neporozumněla a spolu s učitelem se začít bavit jak jsi hledala postup jak příklad vypočítat. Přiznat, že něčemu nerozumím je frajeřina, stejně tak od učitele bude frajeřina, když nezačne křičet, ale začne s tebou hledat kde jsi v příkladu dělala chybu.

Diskuze k otázce

heklik

Jde o nerovnoramennou páku-na rameni 1,5m působí m=20kg a Ty máš zjistit,jaká hmotnost by musela být na rameni 1m.Nakresli si to a budeš o kousek blíže

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.