Avatar uživatele
ANONYMKA-248

prosím pomoc!!!

hoj chtěla bych po vás jetli by jse mi nemohli pomoct dostaly sme ukol jenmže já ho vůbec nechápu a nechci aby jste mi ho počítaly jenm aby jste my ho vysvětlili!
DÚ:m1=20kg
m2=?
a1=1,5m
a2=1m
a máme to vypočítt sem to jaksi zapoměla..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4481 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Protiva

Ahoj. Chodím doučovat matiku a znám dvě řešení.

  1. Máš v sešitech bordel = ukliď si tam
  2. Netrap se = začni mít uklízaní ráda.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
štamgast

Neodpovídám na otázku, jen narážím na Duvemblejta: Máš tam taky chybu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Souhlasím s názorem okamžitě zlepšit češtinu, u holky je přímo trapné, když neumí česky. By jste…místo byste. Dostal-y jsme úkol (jako jen my ženy nebo všichni i muži, protože jestli i muži, ti koncovku změkčují, musí být na konci slovesa měkké i – dostali. Abyste mi ho spočítaly a vysvělili – co kdyby sis vybrala jedno správné -i, protože se ptáš nás všech, žen i mužů, životný mužský rod opět změkčuje koncovku, čili se píše spočítali a vysvětlili. Doporučuji ti doučování z češtiny i matematiky, protože opravdu evidentně plaveš ve všem, a tento web nefunguje jako nápověda ve školním divadle, od toho jsou docela dobře placení učitelé, je mi líto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Duvemblejt

Být tebou , radši bych se učit gramatiku v ČJ 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

m1, m2 je hmotnost (kg) ano ?
ale co je a1, a2 ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Zdá se mi, že Ti asi chybí konkrétní zadání, či o jaké látky se tam vůbec týká. Takhle ty příklady nedávají vůbec smysl,.. Co třeba doplnit údaje, či přesné zadání, pokud bylo?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BELA81

Zkus se podívat na tyto stránky.

Zdroj: www.matematika polopate.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Falcon

Štamgaste,Duvemlejt tam nemá chybu,ale překlep.A to je velký rozdíl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SeptikB

My to taky nechápeme. Asi proto, že neexistuje jednoduchý a známý vztah mezi hmotností a délkou. Musí se z něčeho odvodit. Pokud neposkytneš další údaje ze zadání nebo jakékoliv instrukce od učitelky, nemůžeme ti pomoci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Ať si namáhám hlavu jak chci, tak mě nic rozumného nenapadá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Řekl bych, že Protiva má největší pravdu.
Ale zkus třeba popřemýšlet, jestli není nějaký vztah mezi m1 / a1 a tím pádem mezi a2 /a m2.
Ale vsadil bych se, že příště bude lepší si dávat ve škole větší pozor, případně se učitele, učitelky zeptat.
A když už, klidně bych přišel druhý den do školy a řekl hned na začátku hodiny, že jsi úloze neporozumněla a spolu s učitelem se začít bavit jak jsi hledala postup jak příklad vypočítat. Přiznat, že něčemu nerozumím je frajeřina, stejně tak od učitele bude frajeřina, když nezačne křičet, ale začne s tebou hledat kde jsi v příkladu dělala chybu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
heklik

Jde o nerovnoramennou páku-na rameni 1,5m působí m=20kg a Ty máš zjistit,jaká hmotnost by musela být na rameni 1m.Nakresli si to a budeš o kousek blíže

před 4441 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek