ANONYMKA-248

prosím pomoc!!!

hoj chtěla bych po vás jetli by jse mi nemohli pomoct dostaly sme ukol jenmže já ho vůbec nechápu a nechci aby jste mi ho počítaly jenm aby jste my ho vysvětlili!
DÚ:m1=20kg
m2=?
a1=1,5m
a2=1m
a máme to vypočítt sem to jaksi zapoměla..

Nejlepší odpověď
Protiva

Ahoj. Chodím doučovat matiku a znám dvě řešení.

  1. Máš v sešitech bordel = ukliď si tam
  2. Netrap se = začni mít uklízaní ráda.

Další odpovědi
štamgast

Neodpovídám na otázku, jen narážím na Duvemblejta: Máš tam taky chybu.

pusinka50

Souhlasím s názorem okamžitě zlepšit češtinu, u holky je přímo trapné, když neumí česky. By jste…místo byste. Dostal-y jsme úkol (jako jen my ženy nebo všichni i muži, protože jestli i muži, ti koncovku změkčují, musí být na konci slovesa měkké i – dostali. Abyste mi ho spočítaly a vysvělili – co kdyby sis vybrala jedno správné -i, protože se ptáš nás všech, žen i mužů, životný mužský rod opět změkčuje koncovku, čili se píše spočítali a vysvětlili. Doporučuji ti doučování z češtiny i matematiky, protože opravdu evidentně plaveš ve všem, a tento web nefunguje jako nápověda ve školním divadle, od toho jsou docela dobře placení učitelé, je mi líto.

Duvemblejt

Být tebou , radši bych se učit gramatiku v ČJ 😉

lexx

m1, m2 je hmotnost (kg) ano ?
ale co je a1, a2 ?

WeeBear

Zdá se mi, že Ti asi chybí konkrétní zadání, či o jaké látky se tam vůbec týká. Takhle ty příklady nedávají vůbec smysl,.. Co třeba doplnit údaje, či přesné zadání, pokud bylo?

BELA81

Zkus se podívat na tyto stránky.

Zdroj: www.matematika polopate.cz

Falcon

Štamgaste,Duvemlejt tam nemá chybu,ale překlep.A to je velký rozdíl.

SeptikB

My to taky nechápeme. Asi proto, že neexistuje jednoduchý a známý vztah mezi hmotností a délkou. Musí se z něčeho odvodit. Pokud neposkytneš další údaje ze zadání nebo jakékoliv instrukce od učitelky, nemůžeme ti pomoci.

Mapel

Ať si namáhám hlavu jak chci, tak mě nic rozumného nenapadá.

venkovan

Řekl bych, že Protiva má největší pravdu.
Ale zkus třeba popřemýšlet, jestli není nějaký vztah mezi m1 / a1 a tím pádem mezi a2 /a m2.
Ale vsadil bych se, že příště bude lepší si dávat ve škole větší pozor, případně se učitele, učitelky zeptat.
A když už, klidně bych přišel druhý den do školy a řekl hned na začátku hodiny, že jsi úloze neporozumněla a spolu s učitelem se začít bavit jak jsi hledala postup jak příklad vypočítat. Přiznat, že něčemu nerozumím je frajeřina, stejně tak od učitele bude frajeřina, když nezačne křičet, ale začne s tebou hledat kde jsi v příkladu dělala chybu.

heklik

Jde o nerovnoramennou páku-na rameni 1,5m působí m=20kg a Ty máš zjistit,jaká hmotnost by musela být na rameni 1m.Nakresli si to a budeš o kousek blíže