verka

Prosím pěkně, jak se vyslovuje toto jméno brazilského spisovatele:,, Paul Coelho ?,,

Nejlepší odpověď
barnajka

V brazilské portugalštině se „o“ čte zhruba jako „u“ a to „h“ se měkčí na „j“.

Správná výslovnost jména „Paulo Coelho“ by teda měla být „Paulu Kuelju“.
Ale co si tak všímám, většinou každý říká: PaulO KoeljU.

Portugalštinu neovládám, ale všimni si, že třeba i fotbalista Ronaldo se čte jako „ROnaldU“.
A taky se tam mění jen to jedno „o“.

„KOELJU“ by mělo být správně tak jako tak, jistá si nejsem akorát tím křestním jménem :/

Další odpovědi
quentos

[paulu kuelju], už to tu někdy padlo. Zde si to lze i poslechnout od rodilých mluvčích:

http://cs.for­vo.com/word/pau­lo_coelho/#pt