Petromila

Prosím odstranit zápach z plastové dozy po česneku.Děkuji Pe­tra

Doplňuji:
Je to skleněná doza VACSY od FIRMY ZEPTER.Děkuji mockrát za vaše bezva odpovědi:-)). Petra

Nejlepší odpověď
hanulka11

natoč horkou vodu a nalij ocet nech vychladnout a opakuj v případě potřeby

já osobně /někdo to nesnáší/ bych kápla trochu sava do vody a vymyla a pak opláchla normálně vodou

Další odpovědi
anonym

Plastové dózy
Plastové dózy nebo misky rády přejímají pach svého obsahu, pachu se zbavíte, když do nich dáte kávovou sedlinu, uzavřete a necháte přes noc účinkovat, káva zápach zneutralizuje. Na zápach z plastových nádob pomůže také namočení na 2 hodiny do vody s citrónovou šťávou. Pak nechat několik hodin na přímém slunci.

Doplňuji:
tom004 má pravdu,dodnes nemohu dostat z bílé pl.dózy rantl od rajské omáčky.

Zdroj: internet

tom004

Plast vyměnit za sklo.Jednou jsem vyzkoušel všechno,co mi kdo poradil,a nakonec došlo k výměně za sklo,a je klid.U těch plastů je problém v tom,že ne všechny jsou stejného chem. složení,takže odstranit,u něk­terých,jakýko­liv pach,je problém.

Děda Louda

Zápach z plastové dozy spolehlivě odstraníš jedině její likvidací. V tvém případě to ovšem asi bude nějak jinak, protože máš plastovou dozu ze skla. Zajímavé řešení.

Petromila

Omlouvám se !!!!!!!!!!!!! Nejedná se o dozu,ale o víčko dozy. Děkuji
NEMYSLELA JSEM SI,ŽE TO BUDE TAKOVÝ PROBLÉM!!!!!!!!!­!!!!