kvtoracova

prosim o zdeleni kdo ma pravo na novou novelu zakona dekuji moooc

prosim o odpoved na koho se bude vstahovat novela zakona kterou ted poslanci schvalili muj druh je zavreny za alimenty a zakaz rizeni ta takze ma jen prestupky ale v mynulosti jiz byl trestany a ja se bojim ze je uz recidyva a pry je to jen pro prvotrestany takze Vas prosim o vysvetleni predem dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
Drap

ještě nevím v jakém znění byla novela schválena. Osobně bych ho to však nechal odsedět celé a ještě bych mu přidal.

Další odpovědi
sio

To nejsou přestupky, ale přečiny. Těch změněných paragrafů je tam víc, a určitě se nebudou týkat jen prvotrestaných. Vydržte pár dní, až bude novela zařazena do Sbírky zákonů, pak se uvidí, v jakém znění byla vlastně schválena, dřív stejně nic nezmůžete.
Doplňuji:
V novele zákona je doplnění paragrafu 88, odstavec 2. Propuštění po 1/3 trestu je možné jen u prvotrestaných:

  1. odsouzený, jenž nebyl odsouzen za zvlášť závažný zločin a který dosud nebyl ve výkonu trestu odnětí svobody, vykonal alespoň třetinu uloženého nebo podle rozhodnutí prezidenta České republiky zmírněného trestu odnětí svobody.“

Celé znění novely najdete zde:

http://www.psp­.cz/sqw/tisky­.sqw?na=&t=584&za=

led

Každý občan má možnosť a právo zakúpiť si Zbierku zákonov, kde sa konkrétny zákon a jeho novela vyskytuje.

zzzzz

Všechny zákony než vejdou v platnost, tak je musí schválit dolní komora, pak horní komora a pak podepsat prezident. Pak ještě musí vyjít ve sbírce zákonů, aby byly nejen platné, ale i účinné. Zákon se vztahuje vždy na všechny dotčené. U trestního práva je to tak, že člověk je souzen podle zákona platného v době, kdy trestný čin spáchal, leda pokud by novela byla k obviněnému příznivější, bude souzen podle ní. Horší dopad novely zpětně, není možný.

Všechny platné zákony jsou volně dostupné na internetu, stačí goooglit a pečlivě číst.