Prosím o vysvetlenie a pôvod priezviska Jakubec. Ďakujem zrejme „Annas“.

Nejlepší odpověď
annas

Rovněž děkuji.
Jakubec – varianta osobního jména Jakub, z hebrejštiny Jahaqóbh = druhorozený. Možná i z místního jména Jakubovice, Jakubov, Jakubice.

D. Moldanová: Naše příjmení

Další odpovědi
anonym

Annas „úřaduje“ až po 8. hod. ráno, čerpá z příručky od Moldánové.
(Má otevřený profil, lze poslat odkaz).
Doplňuji:
P.S. Režim „anonym“ je určen pro jednorázové a náhodné dotazy ze světa vnějšího netu a nevyžadující registraci.
Ty sem už nahlížíš natolik dlouho (když sleduješ na co kdo odpovídá),
že bys měl mít už také normální vlastní registraci a regulérní profil.
Copak ti asi brání?

vagra

Dr.Axl, zřejmě v zápalu horlivého poučování, zapoměl připojit odpověď na zcela regulérně položenou otázku.
Jako obvykle, si ale neodpustil poučení o tom, jak by se zdejší uživatelé měli, podle jeho představ, chovat. Dokonce byl za svoji neodpověď, byl oceněn…
Dokonce nám tady vnucuje svoji „smyšlenku“, že je nutná registrace…
K jeho „diskuzní odpovědi“, jen ocituji část kodexu uživatele, který by měli skutečně všichni znát a kterým se tady už několikrát oháněl-
…Pokud příspěvek není otázka nebo odpověď, nemá zde co dělat. Pokud hledáte místo pro diskuzi a chatování, zkuste jiné internetové servery.
Už mi to jeho stálé poučování a vnucování svých myšlenek jiným, připadá vskutku úsměvné. 😁

Illines

Mate pravdu pane vagro,i ja se usmivam.Nekdy je toho prilis , a ma vetsinou zamereni na urcite uzivatele.Ale proc?Nesnese popularitu druhych?Uvedomuje si,ze odrazuje uzivatele.Pokud prece nezasahne admin.tak je to v poradku,melo by se to vyresit a zatrhnout tuto vyhodu zlatym.To pak nemusi byt admin.Zdravim.

vagra

Illines, těch „odvážných“,/:-D/ kteří vyjádří otevřeně svůj názor na našeho karatele, arbitra a poučovatele, je málo.
Takové uživatele nemá moc v lásce. Skoro tak jako ty, kteří se na těchto stránkách, těší větší oblibě,/především svými vědomostmi/ než by si on sám přál. Proto ta jeho nepřiměřená reakce na tazatele, který si vysloveně přál odpověď Annas.
Děkuji Vám za vyjádření svého názoru.

Illines

Vagro,ja jsem takova rebelka od mala-nic nemusim,jen vim ze jsem.A jakou cestou -solidne,nenasilne a rozumne.Nikdy neuhybam at to stoji co to stoji,a takove lidi jako jste vy-VITAM A VAZIM SI.Nebot normalita je na Q slaba.Rika se i boxer je proti facce porazeny.Vzala jsem to jen z lidskeho pohledu.Dekuji pane vagro.

vagra

P.Illines, vážím si slušných a rovných lidí, kteří si stojí za svým názorem a nenechají se „kdekým“ poučovat a urážet.

annas

Dr.Axl, máte pravdu. Ale dnes jsem nakoukla trochu dřív, protože za chvíli odjíždím.