Gami.Pet

Prosím o vysvětlení základu daně a sazby daně, ale pokud možno ne nějaké definice. :)

Odpovědi
anonym

Zkus nějak přiblížit, co na tom chceš vysvětlovat…
😉
Základ daně je suma, ze které platíš daň ( v některých případech je ´jasná´ – suma příjmů, základ prodejní ceny zboží, cena nemovitosti…), v jiných si ji musíš spočítat podle nějakých pravidel (výše daně z nemovitosti, např., je závislá na velikosti pozemku, zastavěné ploše, lokalitě…).
Sazba daně je dána zákonem buďto relativně (tedy nějaké % z ceny/sumy) a nebo absolutně (tedy např. suma za m2 u nemovitostí).

Pepa25

Základ daně x sazba daně = daň