Prosím o vaše zkušenosti, postřehy. Jak likvidujete odpad v domácnosti? V kuchyni olej, zbytky jídel, prošlé potraviny,

kam lejete špinavou vodu z mytí podlah? Co všechno třídíte a kam to dáváte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
BENYTA

Odpad z domácnosti – slupky z brambor např. si dávám do kompostu, vodu z podlahy do záchodu.
Z kočičích plechových konzerv dělám krytky na soupky plotu.
My odpad vlastně nemáme:-)

Další odpovědi
suaeda

Odpady z domácnosti vytřídím (sklo, papír, plast, el.odpad). Speciální kontejnéry na zbytky potravin u nás nemáme. Takže se snažím je moc neprodukovat. Samozřejmě přepálený omastek, slupky ad. se musí vyhodit. Jinak raději nakoupit méně a mít v rezervě nějaké trvanlivé potraviny než vyhazovat – je to drahé „plencání“. Pokud by bylo nějaké zvířectvo např. slepice, tak jako jsme je měli dříve, tak je o zbytky postaráno.
Doplňuji:
<venkovan> mě rozesmál. Ale nejhorší je, že v to lese to někdy tak vypadá. Hlavně v okolí vesnic vznikají černé skladky se vším možným haraburdím.

Drap

Neprodukuji žádné takovéto věci, vše spotřebuji a zlikviduji.

hanulka11

Olej naliju na popel do popelnice ,a vodu z mytí do wc -
potravin kupujeme tolik,aby zbytky nebyly a když náhodou zbyde dostanou to slepičky – proč prošlé potraviny- to si musíš ohlídat aby doma nebyly prošlé potraviny -pak nemusíš vyhazovat.
Další odpad třídím do kontejnerů sklo,papír .
A jak to děláš ty?

venkovan

Normálně do lesa, do příkopu, na mez apod. jám mát toiž rád přírodu. Zvířátka už na kraji lesa na mne čekají. největší zájem je o PET láhve. S nimi se hrají mladí jeleni – pinkají si snimi volejbal (PETball) a předvádí se , kdo má větší parohy.
Plechovky bere datel. Ale jen ty co mají dobrý zvuk. Ale hodně jich odtahají je své noře lišky. plechovky naváží na lýko, pověsí nad pěšinu a když jsou lovci, tak chrastící plechovky je vzbudí.
Olej si berou veverky. mažou s ním stromy aby kuna když jde na lov spadla na zem.
Slupky z brambor si berou bažantí slepice. Prostě jsou to jen slepice které honí módu tím která má hezčí bramborovou sukýnku.
Atd.
Mimochodem – použitý olej je správné slít do nádob a odevzdat na sběrném dvoře.

fablen

panelák: zbytky jídel, prošlé potraviny, oděvy – do koše
voda z mytí podlah, olej a další tekutý odpad do WC
sklo, plasty, papír – do příslušných popelnic

Česnekáč

Zbytky hodim do koše, sklo, papír a plast do jejich kontejnerů a pak taky Bio. Prošlá zelenina a pod. do kompostu 🙂

Pomelo74

Olej splachujeme do záchodu.Vodu z mytí do vany,vanu pak umejeme.Slupky ze zeleniny a ovoce normálně do koše.Skořápky slepičkám.Nedo­jedené maso kočičce a pejskovi.Ostatní nedojedené jídlo buď spořádá tatínek nebo to dáváme prasátkům. :) ..toť život na vesnici :) zvířátka se skoro o vše postarají :)