Prosím o sdělení významu slova ve slovenském jazyce – nekrologie.

Mám si nechat udělat nekrologické testy,nevím jaké to jsou?

Odpovědi
Mili @

Nekrologie je nauka, která se zabývá studiem procesů, které probíhají v živočišných a rostlinných tělech po jejich odumření…
????????
JEŠTĚ TO MŮŽE BÝT NEUROLOGIE NEBO NEFROLOGIE…

hanulka11

Nespletl/a /jste to s neurologií?

Nekrologie je nauka, která se zabývá studiem procesů, které probíhají v živočišných a rostlinných tělech po jejich odumření.

led

Nech sa páči, po slovensky:
Nekrologia je náuka, ktorá sa zaoberá študiom procesov, ktoré prebiehajú v živočíšnych a rastlinných telách po ich odumrení.
Nekrologické testy, myslím, že ešte žijete, tak nie.
Neurologické testy:
Neurologické vyšetrenie je súbor výkonov, ktoré lekár vykonáva za účelom zistenia Vášho konkrétneho neurologického ochorenia alebo podozrenia naň. Aby lekár mohol Vašu diagnózu správne určiť a ďalej Vás i optimálne liečiť, musí se najskôr zoznámiť s Vašim osobným, rodinným a sociálnym zázemím. Predovšetkým zisťuje príčinu Vašej návštevy uňho a Vaše bezprostredné obtiaže, ktoré Vás do ordinácie privádzajú. Zo zistených údajov zostaví tzv. anamnézu a nasleduje vlastné neurologické vyšetrenie.