ABC123

Prosím o radu s růžemi (kytice).

Včera jsem dostala kytici plnou růží, dnes mi ale zvadly. :(
Nemáte, prosím, nějaké rady, jak bych je mohla zachránit? Nechci o ně tak brzo přijít.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
ReHu

Mohly být i podchlazené.
Já je většinou po zvadnutí pověsím květy dolů a nechám uschnout.

Další odpovědi
hanulka11

Zvadla vám růže druhý den? Nejčastější příčinou ohnutí hlavičky květu je nezaříznutí stonku před umístěním do vázy. Zaschnutí kapilár znepřístupní cestu vody ke květu a to má za následek uvadnutí květu. Pokud vidíte, že růže chřadne udělejte radikální řez a zkraťte stonek o 1/3 jeho délky. S velkou pravděpodobností se květ brzo zotaví a opět načerpá potřebnou svěžest. Vždy je třeba dbát předešlých zásad.

čti i v odkazu

Zdroj: http://www.eflo­ra.cz/clanek/ru­ze-a-prodej-ruzi---54558.html