pusik128

Poradíte prosím, jak napsat mýtus?

Čau, prosím o pomoc, dostali jsem za ukol napsat mýtus: Jak vznikla naše škola.Nemáte nekdo s tím zkušenost? Nebo aspoň víte, jak se to píše? Díky::DDD

Nejlepší odpověď
annas

Je vidět, že vaše škola má zpoždění, Nedávno se někdo ptal, jak napsat rodinný mýtus.

Připomeňte si, co je mýtus. Určtiě máte zadaný slohový útvar, vymyšlené vypravovávání o dávné minulosti. Nejde o to, co je pravdivé, ale co vyzdvihnete. a proč.

Vím, jak se píše. Práce musí mít úvod, stať a závěr.
.
Využijte fantazii, třeba si vzpomeňte na nějakou pohádku, pověst, přidejte svůj nápad…

Zkuste vložit, co jste vymyslela, můžeme poradit, až si přečteme vaše nápady.

Další odpovědi
led

Mýtus o škole.
Při vzniku naší školy panoval názor na skvělou výuku žáků. Žáky s obrovskými, možná až nadčasovými znalostmi. Žáků, kteří pochopí učební látku hned napoprvé. Bohužel, byl to jen mýtus o takové neobyčejné škole. Obyčejný sen. Najdeme v ní žáků, jakých najdeme i na jiných podobných školách. Dobrých i špatných. Žáků, kteří se musí ještě hodně učit. Poctivě učit, pokud chtějí něco vědět a ne ukončit školu s odřenýma ušima.

ivzez

Náhlásila jsem odpověď Led, která za tazatelku řešila úkol.

Jako důvod nahlášení jsem zvolila
„Zadání úlohy, domácího úkolu, soutěžní otázky (jiné probíhající soutěže)“

led

úryvok z odpovede:
„Mýtus o škole.
Při vzniku naší školy panoval názor na skvělou výuku žáků…Bohužel, byl to jen mýtus o takové neobyčejné škole. Obyčejný sen. "
Aký je rozdiel medzi "řešením úkolu za "tazatelku“ a popostrčením, návodom, ako by mohla vyzerať úloha? Je to otázka pohľadu, každá máme iný. Z kantorskej praxe viem, že občas treba žiakov popostrčiť, vzbudiť záujem, vysvetliť, že problém možno riešiť rôznymi spôsobmi, nielen poučkami. Škola hrou podľa Komenského, prípadne majra Maisnera.

led

Máte pocit, že by mala odvahu toto napísať ako úlohu?

led

v poriadku