AK1812

Prosím o radu s češtinou. I když silně pršelo, práce pokračovaly. Jaká je 1. věta vedlejší?

Předem děkuji. Myslím, že je to přípustková.

Nejlepší odpověď
annas

Napište, co si myslíte vy, která VV by to mohla být. Ověříme správnost. Zkuste se vhodně zeptat hlavní větou.

Trochu napomůže i spojka „i když“. Zkuste ji vyměnit za jinou, význam věty zůstane stejný.

Význam věty vedlejší je v rozporu s významem věty řídící. Určila jste ji. Navzdory čemu, v kterém případě práce pokračovaly?

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.