bedunka

Proč pračka stále napouští vodu i když je vypnutá?

Prosím o radu.pračka stále napouští vodu i když je vypnutá.jakmile otevřu uzávěr vody začne napouštět. Musím volat opraváře nebo to je třeba nějaká maličkost jako třeba ze nějaká záklopka se neuzavře. Děkuji za rady

Nejlepší odpověď
cukrar

bedunko, někdo kdo tomu rozumí musí zkontrolovat, zdali funguje elektromagnet u napouštěcího ventilu. Laicky, jak správně píšou někteří kolegové, je vada v napouštěcím ventilu.

Další odpovědi
anonym

Tohle ukazuje na problém elmg. ventilu napouštění – zřejmě zůstal ´viset´ v otevřené poloze, pravděpodobně kvůli nějaké nečistotě.
Pokud si ´troufáš´ – odpoj pračku od přívodu vody a zkontroluj filtrační sítka, případně i samotný ventil – obecně to zvládne i kutil.

Hlada

Jestli napouští i když je vypnutá, nemůže být chyba nikde jinde, než v zaseknutém napouštěcím ventilu. Je možné ho jednoduše vyměnit svépomocí. Zkuste na něj poklepat, jestli se neuvolní.

Awe

Práčky jsou různé.Pokud máš ale nějakou novější digitální videl bych na chybu v programu.Raději bych zavolal odborníka,Za pár stovek to stojí.

To je pouze mů názor , až tak se v pračkách nevyznám

klapalfr

Vypnout pračku z elektriky a vypnout přívod vody (typicky roháček na stoupačce nebo na zdi) a zkontrolovat přívodní ventil. Nejspíš budou ucpaná sítka nějakým bordelem. Možná bych přemýšlel ještě nad tím, kde se tam ten bordel vzal, takže bych zkusil popřemýšlet nad výměnou přívodní hadice. Vejdete se do dvou stovek a vyplatí se to. My to měli obráceně. Pračka doprala, ale byla plná vody. Nakonec jsem zjistili, že chemie z prášku utvořila na výpusti špunt, kterým voda odtékala, ale pomalu a prakticky bez tlaku. Tak jsme začali používat přírodní prášek na praní bez chemie od https://www.a­llsa.cz/praci­prostredky/ a od té doby máme po problému. :)