jancacv

prosim o radu nebo odkaz na kalkulačku která mi vypočítá penále

nějak se nemůžu dopočítat,někdo mi dluží 9000,– už47dní má po splatnosti,jak to mám vypočítat s 10%ním penále???nerada bych šidila,děkuji za případný postup jak nato
Doplňuji:
dluží mi 47dní,a10% je za den při vystavení faktury bylo 1% po upozornění že dluží se toto procento zvedlo na10% nevim jak to vypočítat poněvadž nikoho nechci okrást ale chci aby to bylo spravedlivé

Nejlepší odpověď
rynek878

Výpočet úroků z prodlení (penále) dle specifik obchodního i občanského zákoníku včetně postupných úhrad a vícenásobného obchodního vztahu. Výpočet poplatku z prodlení, odměny advokáta, odměny exekutora a soudního poplatku.
link:

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/u­roky-z-prodleni-kalkulacka/

Další odpovědi
chudst

Co obycejna trojclenka?

9000…100%
x......10%

x=(10*9000)/100
x=900kc

Takze 10% je 900kc; dotycny vam tedy dluzi 9900,–
Doplňuji:
Tlusttoch mel spravnou pripominku: ja pocital s tim, ze 10% je penale za 47 dni (pak by to bylo tech 9900kc). Ale v pripade, ze mu penale uctujete kazdy tyden/mesic 10%, pak muj vypocet neplati.

Tlusttoch

Těch 10% je za den, měsíc rok ?

kobyla

Dobrý den. Pokud peníze chcete získat zpět již nyní – napište mi. vikovajirina@seznam.cz