enyvr

Prosím o radu.Může mít manžel k pohřbu mé maminky černý oblek,černou košili a černou kravatu?Nebo mám shánět bílou koši

Nejlepší odpověď
iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-jakem-obleceni-jit-na-pohreb

Další odpovědi
Deli

Dle etikety by správně měl mít v černém obleku a s černou kravatou košili BÍLOU.
Upřímnou soustrast.

Braník

Na tom co .kdo na pohřbu má na sobě vůbec nezáleží,jde jen o cit,klidně může jít džínách,když byl jeho dlouholetý přítel či kamarád,nebo byl s maminkou v dobrém vztahu,košily bych neřešil,klidně triko,vždyt nejde o nic jiného,než se rozloučit a co kdo má na sobě na tom vůbec nezáleží,já se byl vloni rozloučit se strýcem v džínách,džísce a triku a vůbec mu to nevadilo,protože mě znal jakej jsem a vím,že by mu to bylo jedno,hlavně,že jsem tam byl.

pokazdejinak

Upřímnou soustrast…

nevidím důvod, proč by si manžel nemohl koupit bílou košili sám… je snad dospělý a Vy máte teď určitě spoustu jiných starostí

anonym

krom košile, která má být bílá vše černé

ladaadal

Nevidím žádný problém v černé košili. Ta může být bílá nebo tmavá, hlavně aby neměl nějakou oranžovou nebo podobně, černá je OK.

anonym

Je lepší řídit se vlastním rozumem než tím, co se považuje za „správné“. Záleží víc na tom, jaký měli vztah, než na názorech okolí. Klidně by mohl jít v něčem mnohem přirozenějším než je oblek. Oblékat se podle etiky je jen fraška před okolím (stejně jako povinné vzpomínání na zesnulé začátkem listopadu).
A taky je důležité, jak na tom Vaše matka je. Můžete to považovat za nevhodné vnucování názoru nebo filozofie, ale nic nezmění pravdu, že fyzickou smrtí lidský život nekončí a člověk tady teď rozhoduje o své věčnosti (1 ze 2 možností jediným způsobem). Takže smrt je pro někoho tragédie (už na tom, že otázku věčnosti nevyřešil, nic nejde změnit) nebo vítězstvím (pokud se rozhodl správně). A podle toho pak může vypadat pohřeb. Jestliže vaše matka „zvítězila“, není žádný důvod loučit se s ní v černém oblečení (symbolizujícím smutek nad zesnulým).

HugoCharles

Nějaký pestrý barvy bych doporučil. Přece jenom mu umřela tchyně :D

irisx

ad HugoCharles: Uvážil jsi, koho všeho ses svou odpovědí mohl dotknout? Vtip v některých situacích není vtipný. Do Troškova Kameňáku dobrý, ale sem? Teď?