Prosím o radu, miluju svoji kamaradku, jenze uz ma pritele a ja nevim jestli ji mam rict co citim

Zname se uz par let, s pritelem je celou dobu co ji znam a je pro me cim dal tezsi s ni byt. Je mi s ni skvele, jenze v tom je ten problem. Vzdycky kdyz se loucime, mam pocit ze jsem "jen" kamarad. Cim casteji s ni jsem, tim ji mam radsi, jenze nevim kdyz ji to reknu, jestli by sdilela moje pocity, aby pak nase pratelstvi neskoncilo

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já se odvážím říct opak - neříkej jí to. Je to kamarádka - takže určitě víš, jak je na tom se svým přítelem. Pokud je šťastná a spokojená, radila bych Ti nechat si city pro sebe a nic jí neříkat. Já být na jejím místě, začnu mít vůči Tobě výčitky svědomí, budu si připadat hloupě a možná bych i pomalu začala omezovat kontakt - abych Ti neubližovala tím, že se vídáme a že Tě trápím.
Moje zkušenost je taková, že v 90% případů zamilování se znamenalo konec přátelství. A dodnes těch případů lituju.

Další odpovědi:

Zlatý

Docela normálně bych jí řekl, co k ní cítíš. Ale, že budeš rád když kamarádi dál zůstanete.
Ono se to tak stává, že mezi klukem a holkou ta jiskra přeskočí. A je dobře si to říci, protože jinak je v tom kamarádství pořád nějaké napětí.
Myslím, že se to skoro každému stalo, a že mnozí dál kamarády zůstali. To co jsi napsal mnohé z nás provází celý život a když se člověk s odstupem ohlédne, tak to dobré kamarádství mělo větší smysl (pokud druhý nestál o vážný vztah ale jen o přátelství)než milenecký vztah, nebo zrušení přátelství apod.

Doplňuji:
To co napsala Terylle má svoji hlavu a patu. Záleží hodně na tom, jaký má kamarádka vztah ke svému příteli. A proto pokud je dobrý, asi si svoje přání uchoovat pro sebe a jí tim nezatěžovat.
Není zde taky zásadní informace, zda máš svoji přítelkyni a zde s prominutím se netlačí moc hormony. Není to myšleno ve zlém, ale jeko popis situace.
Pokud nemáš svoji přítelkyni, asi bych za kamarádkou zašel na radu, jestli v jejím okolí se nepohybuje podobně, šikovné, příjemné a nezadané děvče, které by třeba o tvoji osobu neprojevilo zájem.
Během mého života jsem se setkal několka ženymi, které mne skutečně "dostávaly" do kolen. Nicméně byly vdané a nechtěl jsem jim komplikovat život, i když jsem věděl, že to doma neklape. Nicméně jsme si o tom dost řekli a nebylo to podle mne naškodu. Ale bylo to mezi lidmi kteří měli kousek partnerských životů prožitých a třeba proto to bylo v trochu jiné dimenzi a jinak chápáno, než mezi mladými lidmi na prahu jejich životní dráhy.

Stříbrný

Zkus jí to říci a uvidíš.Je to krásné když se člověk zamiluje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.