Deli

Prosím o radu matky …

…zvláště ty, co mají víc malých dětí. Jak to děláte, že se při vypravování se někam s dětmi nezcvoknete?

Já jsem zatím hotová vždycky s hodinovým zpožděním, Gitule dnes neměla spoďárky, mně koukala

z výstřihu podprsenka, protože se mi to nějak zaháklo… No, projela jsem s tím v dodávce celou Plzeň,

říkala jsem si, jestli není něco s autem, protože na mne divně civěli řidiči v kolem stojících vozech na

semaforech, jeden i troubil, další kroutil hlavou… Pak jsem byla na úřadu, tam se úřednice i zakoktávala,

až ve výtahu cestou ven z budovy jsem si všimla sama sebe v zrcadle…

Jaký máte postup při vypravování se někam s živým tříletým dítětem a k tomu s kojencem?

Nejlepší odpověď
anonym

Měla jsem mezi dětmi odstup pět let, ale naučila jsem se to zvládat. Vlastně bylo docela fajn, když jsem někam jela s dětmi sama.
Když jsme někam vyrazili jako rodina, tak jsem byla zralá vraždit. Manžel prohlásil: Za půl hodiny odjíždíme! A já lítala po bytě, chystala věci jemu, sobě, oběma dětem. To, co se vezlo k mým nebo jeho rodičům. Oblékala děti a nakonec sebe a když jsem došla k autu, kde tam vynervovaný chlap seděl a bručel na mne, protože už 35 minut čekal. Většinou jsem ho ještě musela nahnat, aby se převlékl a čekalo se stejně na něj.
Trvalo to asi rok, než jsem se vzepřela a řekla mu: Dost. Jedeme k Vašim, tak sbal děti ty. Já zatím nachystám ostatní věci.
Polovina věcí nám potom chyběla, ale aspoň byl potom už klid. Přestal mudrovat.
Začni to brát s klidem. Půlhodina zpoždění se dá vždy omluvit a je třeba mít pocit, že je vše na svém místě a v pořádku. Chce to nezmatkovat a brát věci tak, jak jsou.