evik2

Prosím o radu jde o teplotu na pracovišti v zimním období.

Pracuji v papírnách- výroba mucholapek je to dílna o velikosti cca 450m2 bylo nám sděleno že teplota v těchto prostorách má být 14 stupnů pochopitelně je nám zima když v tom máme být celý den. Prosím poradí mi někdo? Jestli v tom nedej bože nemají pravdu nebo aspon odkaz kde bych mohla získat informace o tomto tématu. Děkuji

Nejlepší odpověď
WeeBear

Nevím, jak to je.. Ale za čtrnáct stupňů buďte ještě ráda. Někteří dělníci v halách bez topení mívají v mínusových teplotách venku v halách kolikrát i lehce pod nulou, či nulu..

Poradím jednoduše. Buďte ráda, že pracujete. Dobře se oblečte (klidně dva svetry, štrample) a přetrpte směnu.. Na vedení toho moc neuděláte i se všemožnými podklady, tudíž pokud je to pro vás nepřekonatelné, tak leda jít na ÚP.

=============­========================­=====

„Zajištění určité výše teploty na těchto pracovištích je dále závislé na skutečnosti, zda má zaměstnanec jednovrstvý nebo dvou či třívrstvý oděv. V nejčastějších případech se má teplota na pracovišti pohybovat v rozmezí 20°C- 28°C (např. kanceláře) a se zvyšováním fyzické náročnosti na druh práce se požadavek na teplotu snižuje (16°C- 27°C u IIa, 14°C až 26°C u IIb, 9°C –26°C u IIIa, 5°C-26°C u IIIb a u třídy IV a V se teplota nestanoví. Tyto teploty nemusí zaměstnavatel zajistit, jestliže je mimořádně chladný den (venkovní teplota dosáhla méně než –15°C) nebo mimořádně teplý den (venkovní teplota je vyšší než 30°C).“

http://pravni­radce.ihned.cz/c1-19380880-novy-zakonik-prace-3-cast

Další odpovědi
venkovan

Zeptejte se na inspektorátu bezpečnosti práce a na krajské hygienické stanici.
Teplota je pro pracoviště stanovena. Budu teď jen vzpomínat, kancelář a jemné práce okolo 20–22°C, potom bylo 18°C pro práce hrubší, ale přesto které nelze dělat bez rukavic apod. 14°C jsme bylo pro hrubé mechanické práce. My co jsem venkovani máme zas nárok na vhodné oblečení, v silných mrazech teplé nápoje.
Co si pamatuji nemusí být teplo po celé hale, ale tam kde jsou pracovníci. Proto se instalují různé teplomety, infrazářiče apod.
Pokud zjistíte nepravdu od vedení společnosti, požádejte o kontrolu hygienu či inspektorát, ale zároveň vyžadujte ochranu osobnosti. To znamená, neměli by vedení říci kdo podnět k prošetření podal. Takže ani se mezi spolupracovníky nechlubit pokud si nejste jistá, že vás vedení nevyhodí, či jinak neodmění.

slimaczek

Optimíální teplotu na pracovišti upravuje Nařízení vlády č. 361/2007 Sb. kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci. Zde jsou práce rozděleny do tříd a podle třídy práce je stanovena optimální teplota na pracovišti. Záleží jakou práci provádíte. Při práci v sedě je optimální teplota 20 st.C, plus minus 2 st.C. Při práci ve stoje je teplota 16 st. C, plus minus 2 st. C.
Vhodné je obrátit se na technika BOZP, nebo odborovou organizaci, popř. dotaz na příslušné hygieně.

zl@tk@

Zde je odpověď podepřena předpisem: http://bozpin­fo.cz/knihovna-bozp/citarna/te­ma_tydne/teplo­ty10.html

Zdroj: http://bozpin­fo.cz/knihovna-bozp/citarna/te­ma_tydne/teplo­ty10.html

Drap

Co by za to jiní dali. Neexistuje předpis že musí být taková či onaká teplota. Co by potom dělali třeba v mrazírnách ? topili ?

Sůwa

Jestli odůvodňují předepsanou teplotu 14°C z technologických důvodů, jak ji potom zabezpečují v létě ?

briketka10

topit by Vám měli,/záleží zřejmě i na přístupu k zaměstnancům/ je jim asi jedno, že onemocníte, naše firma byla soukromá, když jsem pracovala jako účetní a byla to velká plechová hala na potraviny a víno, skladníci se hýbali, já seděla, ale foukaly nám tam velké teplomety..
myslím, že to nějaké porušování bude, neumím si představit v rukavicích dělat faktury a vyplácet peníze zákazníkům ve 14 stupních brrr..v jiné firmě nám zase dávali v zimě dvě balení multivitamínů a mohli jsme si dávat kávy i čaje kdo kolik chtěl..

terry

Projdi si zyto odpovědi, myslím, že tam něco najdeš.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­92&q=teplota+na+pra­covi%C5%A1ti&s­a=Vyhledat

Jakub Tlapal

tak ve 14 stupních bych nedělal. Taky jsme tu měli jeden čas takovou zimu a nikdo jsme nedělali, až to donutilo ředitele, aby nám dal na halu snímače teploty , takže si hlídáme, aby tu bylo minimálně 18 stupňů. V tom už se pracovat dá. On zase hlídá, aby tady náhodou nebylo třeba 20 stupňů, což tu je až v létě. To tady máme zase vedro až moc.

Michálek1245

Tak samozřejmě ta teplota je jednak subjektivní a za druhé záleží na tom, co děláte. Pokud sedíte v kanceláři, tak by měl majitel zaujmout takové stanovisko, abyste se tam prostě cítila komfortně. Když jsme v zimě montovali výrobní haly pro https://www.pro­mohaly.cz/vyrob­ni-prumyslove-haly tak ale nikdo nečekal, že budeme v teple. To je pak na každém, aby si vzal termoprádlo a já si bral z domu i takový fukar na teplo, abychom si to v buňce trochu zahřáli. :)

evik2

Věřte že jsem za tuto práci ráda a kdyby jsme vyfasovaly mikiny nebo firemní mundůry aby jsme tam nemrzli tak věřte že držím zobák a jedu ale když dostanete tričko s krátkým rukávem a sandály není to sranda. A proč já si mám ničit své věci od petráku a lepidla? Každopádně všem velice děkuji za odpovědi. Evik2