Prosím o radu jak vytáhnout psovi klíště

Dobrý den, můj pes má klíště na břiše a nechce se nechat, abych mu ho vytáhl. Pomůže když na postižené místo nastříkám Arpalit? děkuji
Doplňuji:
doplňuji: jde o Arpalit Neo

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vytahování klíšťat ať u lidí, nebo zvířat "proti směru hodinových ručiček" je dávno překonaná, s prominutím, hloupost ))
Nemá totiž žádný "závit", je potřeba klíště proto vyviklat. Nehledě k tomu, že dnes existují i ůčinné pomůcky na tuto práci, vybírej:
http://www.google.cz/…

Další odpovědi:

Ničím klíště nezakapávat a vyviklat! Já mám šikovné prsty, tak to dělám ručně, ale svorka nebo verzatilka je vhodná pomůcka.

Zlatý

Psa polož, a klíště vytáhni. Moc pěkně se to dělá s plastovým vytahovačem klíšťat, jinak jakkoli vytočit. Směr hodinových ručiček je nesmysl. Klíště stejně hodinky nemá.

Zlatý

používám na klíště versatilku je nejlepší, pinzetou
co to dělá sestra bych utrhla tělíčko a to by nebylo
dobrý, pak kápnu ajatin, nebo jodisol..

Zlatý

Již noho let používám krokosvorku. Nic lepšího neznám !! Vyndání je otázka pár vteřin. Klíště uchopím krokosvorkou a točivým pohybem vyndám. Desinfekci potom jodovou tikturou.

Bronzový

arpalit nepomůže,polož psa na lopatky,at ti ho někdo podrží a klíště vytoč proti směru hodinových ručiček,pak desinfikuj
http://www.google.cz/…
Doplňuji:
Již jsem ti psal Arpalit je jen prevence a není to přípravek na zneškodnění klíštat,
Arpalit Neo je antiparazitární přípravek pro psy na blechy, klíšťata, vši a jejich vývojová stádia,používá se tedy jako prevence,nikoliv k ostranění klíštěte!!!!

Stříbrný

Já vytahuji klíšťata obyčejnou versatilkou. Ale od té doby, co na pejska kupuji ve zverimexu přípravek Front-line, máme po klíšťatech i po blechách. Kápne se mu to za krk a vydrží ho to chránit i 3 měsíce. Stojí to něco málo přes 200Kč, ale vyplatí se to, člověk se nemusí bát, že jeho miláčka napadne infikované klíště.

Stříbrný

Vezmu si rukavici, chytnu klíště a vytočím a je to, nikdy mu tam nic nezůstane, psali, že před vytáhnutím se má zakapat desinfekcí, někdy to dělám, někdy ne, a taky jsem četla, že se nemá zakapávat olejem, někdo to dělá, myslí si, že se klíště udusí a pustí, ale prý jak bojuje, pouští do těla ty svý humusy a pak je to ještě horší
Doplňuji:
No to se ho neptej, jestli si ho nechá vytáhnout, slož ho k zemi a tahej, nebo mu plácni po čuni, když to jinak nejde, chvíli dá pokoj a ty mezi tím rychle tahej, nebo ať ho někdo teda pevně drží, já nevím, jestli máš krysaříka, nebo vlkodava, to je rozdíl

Diskuze k otázce

Stříbrný

Samba

a tady je ještě video, tam to všechno veterinář ukazuje
http://www.zbynekmlcoch.cz/…

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 281
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.