Prosím o radu, jak se trvale zbavit rákosu.Původně byla zahrada jako močál.Nyní se rákos začíná znovu objevovat.Děkuji.

Celý pozemek byl zorán,rákos uschl.Na pozemek byla navezana 1 m vrstva ornice.Zkoušeli jsme Rundap,bez úspěchu. Nevíte,jak se rákosu zbavit? Nyní je vysetý okrasný trávník a rákos začíná vyrůstat.Moc Vám děkuji za radu.Čejková

Nejlepší odpověď
annas

Na stránce Zahrada.cz jsem našla tuto radu:

Rákos obecný (Phragmites australis) je velmi úporným plevelem. Šíří se oddenky a semeny. Roundup je účinný, ale musí se aplikovat těsně po odkvětu v době, kdy rostlina ukládá zásobní látky do oddenků. Doporučuji vždy přidat k postřiku smáčedlo (Jar).
Jiný postup je následující: Koncem června posekejte rákos těsně nad zemí. Nať zlikvidujte na kompost nebo spalte. Do pahýlů jeden po druhém vpravte injekční stříkačkou několik kapek neředěného Roundapu.

Zdroj: http://www.zah­rada.cz/forum/ple­vele/rakos-likvidace-1201/?kotva=rakos-08151

Další odpovědi
čárlí

Věřte, že rákosu se zbavíte pečlivější údržbou trávníku. Váš pozemek byl vlhký a po zorání kořeny samozřejmě zůstali, měli jste roundup použít již tehdy před orbou.
Nyní vám nezbývá než pravidelně kosit nový trávník a vyrůstající výhony rákosu nátěrem herbicidu likvidovat. Selektivní přípravky nelze použít, protože jak tráva tak i rákos je jednoděložný.Rou­ndup účinkuje nejlépe v teplém období v době intenzivního růstu rostliny, nutno opakovat, jedním nátěrem vše nezlikvidujete, kořeny jsouve vašem případě hluboko. Chce to trpělivost, ale úspěch je zaručen. Pročtěte pokyny k roundupu.