prosím o radu, jak se mám zbavit chroustů

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Setřásat z větví (listů) po ránu a nebo potom chemické postřiky. Další je péče o půdu, protože ty potvory "za mlada" žerou kořínky stromků a dalších rostlin.

Další odpovědi:

Zlatý

Proč se jich zbavovat? Neškodí... Jen krásně bzučí, když kolem Vás proletí. Dejte šanci přírodě :-)
Asi za dva týdny se přestanou rojit a jejich "nálety" na Vás skončí, vydržte a neubližujte jim.

My jsme je doma sbírali a setřásali z větví pořád dokola. Nešlo se jich zbavit a jejich larvy řádily i na zelenině.
Že neškodí přírodě? Děvčata, možná v aleji v parku, ale na každé zahrádce je to nevítaná škodná a v množstvích, v jakých se vyskytují v posledních letech, je to docela pohroma.
U klíněnek budete taky obhajovat, že se jim nemá ubližovat? A proč ony potom ničí kaštany? A mohli bychom pokračovat dál a dál.

Zlatý

mě také létají okolo deváté hodiny na zahrádce je to ale krásná podívaná a nevadí mi naopak, navíc ještě spojená s poletujícími netopýry :)
mám vedle od sousedů smrky a v dálce lesy, proto tu létají mají i kořínky jehličnanů a jiných stromků ve svém jídelníčku..
http://wiki.siliconhill.cz/…

Doplňuji:
http://www.mrk.cz/…
nepřítelem chrousta v přírodě jsou plch zahradní a krtek :)

Zlatý

Odkud? Kde vám vadí? Nám do bytu nelétají.

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

jedná se o tzv. chroustka letního není to tedy ten chroust obecný, kterého máte na mysli, tento by vám neměl "sežrat" ůrodu jako takovou :
http://wiki.siliconhill.cz/…

Katax

Je to podobně jak říkáte, kolem 21. hodiny začínají létat. Je mi nepříjemné jejich rojení a chaos jakým do nás například při posezení na terase naráží. A máme mladé stromky, které mají téměř ve všech listech "vyžrané" otvory,

Zlatý

briketka10

příští rok ty stromky ošetřete nějakým chemickým postřikem..

Katax

nevím, ale slyšel jsem, že kladou larvy a ty spořádají půl zahrady, listy na stromech atd..

anonym

To ano. Existuje totiž chroust jarní a letní. Než se ten letní stačí vyhrabat ze země jako dospělý jedinec, tak toho v půdě dost zchroustá. Je to opravdu škodná, jako máloco na zahradě. Prostě to chce sklepávat sbírat a likvidovat. Při okopávání jsem nemilosrdně motykou larvy likvidovala.
Máte dvě možnosti - buď se kochat krásou přírody a obrečet vlastní práci a úrodu, nebo obrečet tuhle nevítanou krásu přírody a chránit si zahradu.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.