Katax

prosím o radu, jak se mám zbavit chroustů

Nejlepší odpověď
venkovan

Setřásat z větví (listů) po ránu a nebo potom chemické postřiky. Další je péče o půdu, protože ty potvory „za mlada“ žerou kořínky stromků a dalších rostlin.

Další odpovědi
Deli

Proč se jich zbavovat? Neškodí… Jen krásně bzučí, když kolem Vás proletí. Dejte šanci přírodě 🙂
Asi za dva týdny se přestanou rojit a jejich „nálety“ na Vás skončí, vydržte a neubližujte jim.

anonym

My jsme je doma sbírali a setřásali z větví pořád dokola. Nešlo se jich zbavit a jejich larvy řádily i na zelenině.
Že neškodí přírodě? Děvčata, možná v aleji v parku, ale na každé zahrádce je to nevítaná škodná a v množstvích, v jakých se vyskytují v posledních letech, je to docela pohroma.
U klíněnek budete taky obhajovat, že se jim nemá ubližovat? A proč ony potom ničí kaštany? A mohli bychom pokračovat dál a dál.

briketka10

mě také létají okolo deváté hodiny na zahrádce je to ale krásná podívaná a nevadí mi naopak, navíc ještě spojená s poletujícími netopýry :)
mám vedle od sousedů smrky a v dálce lesy, proto tu létají mají i kořínky jehličnanů a jiných stromků ve svém jídelníčku..
http://wiki.si­liconhill.cz/Chrou­stek_letn%C3%AD

Doplňuji:
http://www.mrk­.cz/diskuse.php?id=12291
nepřítelem chrousta v přírodě jsou plch zahradní a krtek :)

terry

Odkud? Kde vám vadí? Nám do bytu nelétají.

briketka10

jedná se o tzv. chroustka letního není to tedy ten chroust obecný, kterého máte na mysli, tento by vám neměl „sežrat“ ůrodu jako takovou :
http://wiki.si­liconhill.cz/Chrou­stek_letn%C3%AD

Katax

Je to podobně jak říkáte, kolem 21. hodiny začínají létat. Je mi nepříjemné jejich rojení a chaos jakým do nás například při posezení na terase naráží. A máme mladé stromky, které mají téměř ve všech listech „vyžrané“ otvory,

briketka10

příští rok ty stromky ošetřete nějakým chemickým postřikem..

Katax

nevím, ale slyšel jsem, že kladou larvy a ty spořádají půl zahrady, listy na stromech atd..

anonym

To ano. Existuje totiž chroust jarní a letní. Než se ten letní stačí vyhrabat ze země jako dospělý jedinec, tak toho v půdě dost zchroustá. Je to opravdu škodná, jako máloco na zahradě. Prostě to chce sklepávat sbírat a likvidovat. Při okopávání jsem nemilosrdně motykou larvy likvidovala.
Máte dvě možnosti – buď se kochat krásou přírody a obrečet vlastní práci a úrodu, nebo obrečet tuhle nevítanou krásu přírody a chránit si zahradu.