Avatar uživatele
Katax

prosím o radu, jak se mám zbavit chroustů

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4307 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Setřásat z větví (listů) po ránu a nebo potom chemické postřiky. Další je péče o půdu, protože ty potvory „za mlada“ žerou kořínky stromků a dalších rostlin.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Proč se jich zbavovat? Neškodí… Jen krásně bzučí, když kolem Vás proletí. Dejte šanci přírodě 🙂
Asi za dva týdny se přestanou rojit a jejich „nálety“ na Vás skončí, vydržte a neubližujte jim.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

My jsme je doma sbírali a setřásali z větví pořád dokola. Nešlo se jich zbavit a jejich larvy řádily i na zelenině.
Že neškodí přírodě? Děvčata, možná v aleji v parku, ale na každé zahrádce je to nevítaná škodná a v množstvích, v jakých se vyskytují v posledních letech, je to docela pohroma.
U klíněnek budete taky obhajovat, že se jim nemá ubližovat? A proč ony potom ničí kaštany? A mohli bychom pokračovat dál a dál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

mě také létají okolo deváté hodiny na zahrádce je to ale krásná podívaná a nevadí mi naopak, navíc ještě spojená s poletujícími netopýry :)
mám vedle od sousedů smrky a v dálce lesy, proto tu létají mají i kořínky jehličnanů a jiných stromků ve svém jídelníčku..
http://wiki.si­liconhill.cz/Chrou­stek_letn%C3%AD

Doplňuji:
http://www.mrk­.cz/diskuse.php?id=12291
nepřítelem chrousta v přírodě jsou plch zahradní a krtek :)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Odkud? Kde vám vadí? Nám do bytu nelétají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

jedná se o tzv. chroustka letního není to tedy ten chroust obecný, kterého máte na mysli, tento by vám neměl „sežrat“ ůrodu jako takovou :
http://wiki.si­liconhill.cz/Chrou­stek_letn%C3%AD

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Katax

Je to podobně jak říkáte, kolem 21. hodiny začínají létat. Je mi nepříjemné jejich rojení a chaos jakým do nás například při posezení na terase naráží. A máme mladé stromky, které mají téměř ve všech listech „vyžrané“ otvory,

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

příští rok ty stromky ošetřete nějakým chemickým postřikem..

před 4306 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Katax

nevím, ale slyšel jsem, že kladou larvy a ty spořádají půl zahrady, listy na stromech atd..

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

To ano. Existuje totiž chroust jarní a letní. Než se ten letní stačí vyhrabat ze země jako dospělý jedinec, tak toho v půdě dost zchroustá. Je to opravdu škodná, jako máloco na zahradě. Prostě to chce sklepávat sbírat a likvidovat. Při okopávání jsem nemilosrdně motykou larvy likvidovala.
Máte dvě možnosti – buď se kochat krásou přírody a obrečet vlastní práci a úrodu, nebo obrečet tuhle nevítanou krásu přírody a chránit si zahradu.

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada