Smoullinka

Prosím o radu. Co všechno mám udělt udělat proto, aby jsem se stala notářkou ?

Doplňuji:
ono se lehce řekne vystudovat práva, ale jaký obor ??

Nejlepší odpověď
anonym

Vystudovat práva.

Další odpovědi
anonym

To je jedno jaký obor, důležité je právnické vzdělání.
Předokladem pro to je:
státní občanství České republiky,
plná způsobilost k právním úkonům,
bezúhonnost,
vysokoškolské magisterské vzdělání v oboru práva,
alespoň pětiletá notářská praxe (zejména v pozici notářského koncipienta nebo kandidáta, ale lze započíst i jinou právní praxi) a
úspěšné složení notářské zkoušky.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Not%C3%A1­%C5%99
Doplňuji:
notářské zkoušky http://www.nkcr­.cz/index.php?pa­ge=notarske_zkou­sky

ivzez

Naučit se správně česky (správný jazyk živí nejen notáře)
a vystudovat právnickou fakultu.

Nejlépe v návaznosti na gymnázium
a pro jistotu i jinde než v Plzni.

anonym

Podle Tvých dotazů Tě odhaduju ještě na základní školu. Takže potřebuješ dokončit nejdříve tu, potom zvládnout s co nejlepším prospěchem gymnázium, udělat přjímačky a na práva se dostat. Výběr je dost tvrdý, protože uchazečů je již desítky let více než studijních míst.
Chceš-li se podívat na možnosti studia, tak si zadej do vyhledávače heslo:„Právnická fakulta Praha“ a tam si můžeš ke studiu najít úplně vše, co tě bude zajímat.