xsimix

Prosím o radu. Co je správně napsané „Světový pohár“ nebo „světový pohár“, když je to v souvislosti s 1 určitým sportem?

např. když je to S/světový pohár v alpském lyžování

Nejlepší odpověď
annas

U sportovních soutěží a podobných akcí se píší í velká písmena jen tehdy, pokud jde o oficiální název. U mnoha pojmenování se zpravidla uvádí pořadí nebo datum.

Takže Světový pohár ve sjezdovém (alpském) lyžování 2012. Šestnácté zimní olympijské hry. Letní olympijské hry 2008.

Jako obecné pojmenování samozřejmě s malým písmenem. Proběhla soutěž světového poháru, zúčastnil se zimních olympijských her, mistrovství světa …

Další odpovědi
marci1

Správně je „Světový pohár“.

MK44

Řekl bych, že záleží na tom, zda jde o oficiální název akce (závodu).

Zúčastnil se Světového poháru ve cvrnkání kuliček, který se letos pořádal v Dalskabátech.

Ta naše soutěž, to je vlastně takový světový pohár ve cvrnkání kuliček.