eRko007

Zajímalo by mě jak poznam o co za hardware jde?

Zdravím, mám program SpeedFan, který určitě nekdo zná a zajímalo by mě jak poznam o co za hardware jde kdyz tam je jen Temp 1,2,3. DIky

Odpovědi
Zbynas

Stáhni si nějaký lepší program :) A temp? Musel bych to vidět, ale nebude to něco jako dačasná uložiště (flashky atd,?) (z anglického temporary – dočasné)

Jinak název by měl být něco jako „Jak zjistit hardware v programu SpeedFan?“.
A ne „Prosím o radu“. To vím úplný hovno.

cochee

Souhlasím se Zbynasem, zkus jiný program; také s jeho druhým odstavcem. Ale, Zbynasi, Temp je v angličtině běžně používaná zkrácenina namísto Temperature. Temporary samozřejmě taky, ale z kontextu vyplývá, že jde o první možnost.

anonym

Dočasné úložiště != removable device… Dočasné úložiště je úložiště dat aplikací, cache, stránkování atp. Odstranitelné zařízení je takové, které není připojené k desce přes datový kabel… (takže i přídatná grafická kartá atp.)

Hornisse

Pokud tím myslíš, že chceš poznat které čidlo teploty odpovídá které části počítače, tak to může být obecně problém. Nejjednodušší máš sledovat vývoj teploty pod zatížením. Nejvíce se zahřívající čidlo bude nejspíše procesor. Pokud si to chceš ověřit, spusť nějaký zátěžový test na procesor, například Prime95. Teplota procesoru by měla prudce růst a po ukončení zase spadnout. Další teploty můžou být paměti, můstek, cokoliv dalšího na desce… To už se těžko dohledává, ale obecně by tyhle teploty měly být ± konstantní (resp neměly by šplhat tak rychle jako procesor).

Riskantnější varianta je na chvilku zastavit chladič procesoru a sledovat, která teplota začne stoupat, ale to nedoporučuju pokud nevíš co děláš a pokud, tak to děláš na vlastní riziko