Helena12

Prosím o radu

mám 13 letou dceru a ta by chtěla psa, potřebuji poradit nějaké malé vhodné plemeno psa aby neníčil nábytek a měl rád děti. Předem děkuji.
Doplňuji:
Shi-tzu, čivavu nebo yorkšíra ?

Nejlepší odpověď
beer

Poněvadž se zajímáš o věci méně podstatné než zvířeti a tím i jeho chovu náleží, nedoporučuji zvíře žádné, natož psa.
Začni proto třeba krátkověkým hlodavcem a podle toho, co bude chov zvířete pro domácnost a péči dítěte znamenat, teprve pak začněte přemýšlet o zvířeti větším a dlouhověkovějším..
Zkušenost

Další odpovědi
briketka10

napřiklad Yorkšírský teriér je malý
nepouští chloupky, neničí nábytek
má rád celou rodinu bere za svou
smečku, ale vemte v potaz, aby na
něj měla dcera čas, pejsci se musí
často venčit, jinak jsou náchylní na
onemocnění močových cest apod.
http://jorksirsky-terier.hafici.cz/
Doplňuji:
já jsem pro Yorkšírka měli jsme
malého zlobílka Čikínka už mezi
námi není, ale byl jedinečný hrál
si s náma fotbal, spinkal v posteli
byl moc hodný, neštěkal, jako jiní
pejsci na sousedy 😁
pořád na něj myslíme..

anonym

Nevolila bych plemena v posledních letech „módní“, protože to s sebou nese určitá rizika v chovu. Poohlédla bych se po plemenech jako je např. japan chin, grifonci, toy pudl, moskevský dlouhosrstý tox teriér, king charles španěl, čivava,tibetský španěl, papillon, bostonský teriér, norvič nebo norfolk teriér, šiba inu atd.
Předpokládám, že se obrátíte na solidního chovatele (takového, který chová psy
s PP-rodokmenem) a předem se poučíte co taková péče o psa obnáší.

KerrKnock

Jorkšír, čivava, malý knírač, shi-tzu.

Heleave1

Každý pes dokáže ničit nábytek. Záleží na výchově a 13-tileté dítě ho nevychová.A každý plemeno má nějaký specifikum a ne vše co je malý je hodný. Navíc s malými psi je víc starostí. A bacha shih-tzu se musí pořád kartáčovat, čivava se ráda plete, navíc u ní lidi zapomínají že to je živý tvor a ne hračka a Yorkšír je teriér, takže trochu pošuk plnej energie a elánu. A hůř zvladatelný pokud ho nehodláte nosit v kabelce. A pro začátek taky radši doporučuji křečka, aspoň uvidíte jak dlouho bude dcerku bavit ho denně krmit, čistit klec a hrát si s ním.

Helena12

velmi děkuju