Pokročilý

Prosím o radu!!

Dobrý den,
mám jistý problém.Když jsem měla směnu byl v práci odcizen fotak v ceně cca 6000,pravdě podobně to vzal zakaznik. vysetrovala to PČR ale pachetel není a můj šef mi to chce dát k úhradě ikdyž to není má vina.Může??děkuji předem
Doplňuji:
prodavačka nejsem, hmotku jsem nepodepisovala ale ten fotak portebuji k praci tak pry to je moje pracovní pomucka a mám za ní odpovědnost :( ano bylo to na me směne..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Tak já myslím, že to není tak jednoduché, jak znějí uvedené 2 odpovědi. Pokud byl případ vyšetřován policií, pak by měl majitel vstoupit do jednání s pojišťovnou a nikoliv házet jednoznačně vinu na zaměstnance. Hmotnou odpovědnost sice můžete mít, ale zaměstnavatel je povinen zajistit přiměřené podmínky. Tedy musí provést nějaké zabezpečení, kamerou, ochrankou, alarmem apod. Pokud jste v obchodě sama a obsluhujete zákazníky, pak asi nemůžete mít oči na zádech, že? Pokud jste v obchodě sama nebyla, pak musí být při hromadné hmotné odpovědnosti částka minimálně rozdělena.
Nejste-li vinna, braňte se!
Doplňuji:
To je z toho, že jsou otázky nepřesně položeny. Pokud se jedná o pracovní pomůcku, pak za ní máte odpovědnost. Jak zde již bylo uvedeno způsobíte-li zaměstnavateli škodu může tento požadovat od zaměstnance náhradu ve výši několika platů, pokud nejste pojištěna.

Další odpovědi:

Zlatý

Záleží,jestli jsi podepsala hmotnou zodpovědnost a jako
prodavačka asi ano.

Bronzový

Může,pokud máš hmotnou odpovědnost.Co se vyšetřilo?Bylo to na Tvé směně?

Zlatý

existuje tzv. pojistka proti blbosti (lidově), tj. pojistka proti škodě způsobené v zaměstnání.
Stojí měsíčně pár korun a je právě na takové případy (škoda způsobená zaměstnavateli zaměstnancem).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.