Avatar uživatele
janesis

Prosím o radu!!

Dobrý den,
mám jistý problém.Když jsem měla směnu byl v práci odcizen fotak v ceně cca 6000,pravdě podobně to vzal zakaznik. vysetrovala to PČR ale pachetel není a můj šef mi to chce dát k úhradě ikdyž to není má vina.Může??děkuji předem
Doplňuji:
prodavačka nejsem, hmotku jsem nepodepisovala ale ten fotak portebuji k praci tak pry to je moje pracovní pomucka a mám za ní odpovědnost :( ano bylo to na me směne..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, iceT, franku, anonym před 4725 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jambalaya

Tak já myslím, že to není tak jednoduché, jak znějí uvedené 2 odpovědi. Pokud byl případ vyšetřován policií, pak by měl majitel vstoupit do jednání s pojišťovnou a nikoliv házet jednoznačně vinu na zaměstnance. Hmotnou odpovědnost sice můžete mít, ale zaměstnavatel je povinen zajistit přiměřené podmínky. Tedy musí provést nějaké zabezpečení, kamerou, ochrankou, alarmem apod. Pokud jste v obchodě sama a obsluhujete zákazníky, pak asi nemůžete mít oči na zádech, že? Pokud jste v obchodě sama nebyla, pak musí být při hromadné hmotné odpovědnosti částka minimálně rozdělena.
Nejste-li vinna, braňte se!
Doplňuji:
To je z toho, že jsou otázky nepřesně položeny. Pokud se jedná o pracovní pomůcku, pak za ní máte odpovědnost. Jak zde již bylo uvedeno způsobíte-li zaměstnavateli škodu může tento požadovat od zaměstnance náhradu ve výši několika platů, pokud nejste pojištěna.

Upravil/a: Jambalaya

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Záleží,jestli jsi podepsala hmotnou zodpovědnost a jako
prodavačka asi ano.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
franku

Může,pokud máš hmotnou odpovědnost.Co se vyšetřilo?Bylo to na Tvé směně?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

existuje tzv. pojistka proti blbosti (lidově), tj. pojistka proti škodě způsobené v zaměstnání.
Stojí měsíčně pár korun a je právě na takové případy (škoda způsobená zaměstnavateli zaměstnancem).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek