janesis

Prosím o radu!!

Dobrý den,
mám jistý problém.Když jsem měla směnu byl v práci odcizen fotak v ceně cca 6000,pravdě podobně to vzal zakaznik. vysetrovala to PČR ale pachetel není a můj šef mi to chce dát k úhradě ikdyž to není má vina.Může??děkuji předem
Doplňuji:
prodavačka nejsem, hmotku jsem nepodepisovala ale ten fotak portebuji k praci tak pry to je moje pracovní pomucka a mám za ní odpovědnost :( ano bylo to na me směne..

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Tak já myslím, že to není tak jednoduché, jak znějí uvedené 2 odpovědi. Pokud byl případ vyšetřován policií, pak by měl majitel vstoupit do jednání s pojišťovnou a nikoliv házet jednoznačně vinu na zaměstnance. Hmotnou odpovědnost sice můžete mít, ale zaměstnavatel je povinen zajistit přiměřené podmínky. Tedy musí provést nějaké zabezpečení, kamerou, ochrankou, alarmem apod. Pokud jste v obchodě sama a obsluhujete zákazníky, pak asi nemůžete mít oči na zádech, že? Pokud jste v obchodě sama nebyla, pak musí být při hromadné hmotné odpovědnosti částka minimálně rozdělena.
Nejste-li vinna, braňte se!
Doplňuji:
To je z toho, že jsou otázky nepřesně položeny. Pokud se jedná o pracovní pomůcku, pak za ní máte odpovědnost. Jak zde již bylo uvedeno způsobíte-li zaměstnavateli škodu může tento požadovat od zaměstnance náhradu ve výši několika platů, pokud nejste pojištěna.

Další odpovědi
anonym

Záleží,jestli jsi podepsala hmotnou zodpovědnost a jako
prodavačka asi ano.

franku

Může,pokud máš hmotnou odpovědnost.Co se vyšetřilo?Bylo to na Tvé směně?

arygnoc

existuje tzv. pojistka proti blbosti (lidově), tj. pojistka proti škodě způsobené v zaměstnání.
Stojí měsíčně pár korun a je právě na takové případy (škoda způsobená zaměstnavateli zaměstnancem).