Avatar uživatele
NickD

Prosím o právní radu!!!!

Byla mi doručena soudní obsílka s předběžným opatřením o styku s dětmi.Bohužel bývám poslední měsíc dva týdny mimo a tak mi byl dopis vhozen do schránky s datem 21.6. Já si jej vyzvednul dnes po příjezdu 25.6. Bohužel je u ní pouze tří dení lhůta.Dle opatření se mění styk s dětmi z úterý,čtvrtku a sudých víkendů,navíc i prvních 14 dní prázdnin na 15.- 28.7. zbytek prázdnin děti dle opatření neuvydím!!!! Prosím o radu,jak se dá proti tomuto rozhodnutí bránit,případně jaké kroky učinit!? Děti jsou z toho nešťastné a jí samozřejmě také.Navíc z důvodu práce jsem mimo bydliště a tak mám problémy s korespondencí a vyřizováním.Uvítám každou radu a pomoc! Děkuji.
Doplňuji:
Dopis ležel na poště po dobu,která je na doručení a pak na něj napsali datum a hodili jej do schránky.Tím je to nejspíš považováno za doručené.Měl jsem naplánovanou dovolenou s dětmi a teď je samozřejmě po ní.....o zbytku ani raději nemluvím.Děti musím zítra odvést a ony samozřejmě nechtějí.Jde mi o to,jak se dá bránit takovému doručení a jak změnit předběžné rozhodnutí,podle kterého děti neuvidím celé prázdniny!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: NickD

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, annas před 5046 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
martina1

Právní radu asi nemám,ale poštu si nechejte přeposílat na adresu,kde bydlíte.Jde o to zažádat na poště.Nejde mi do hlavy,jakto,že jste měl dopis ve schránce.Od soudu chodí dopisy doporučeně nebo dokonce do vlastních rukou a to musíte tak jako tak podepsat dodejku.Taky se na to zeptejte na poště,jestli pošťačka nepochybila.Pokud ano,tak by k tomu měli u soudu přihlédnout.Ji­nak nevím…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Výletník8

Především co nejdříve podejte návrh na prohlášení doručení za neúčinné:
Občanský soudní řád, §50d:
(1) Na návrh účastníka rozhodne odesílající soud, že doručení je neúčinné, pokud se účastník nebo jeho zástupce nemohl z omluvitelného důvodu s písemností seznámit. Návrh je třeba podat do 15 dnů ode dne, kdy se s doručovanou písemností seznámil nebo mohl seznámit. V návrhu musí být vedle obecných náležitostí (§ 42 odst. 4) uveden den, kdy se účastník s doručovanou písemností seznámil nebo mohl seznámit, a označení důkazů, jimiž má být včasnost a důvodnost návrhu prokázána.

(5) Rozhodl-li soud o tom, že doručení písemnosti je neúčinné, považuje se písemnost za doručenou dnem právní moci rozhodnutí o neúčinnosti.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/99/1963/50d

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek