NickD

Prosím o právní radu!!!!

Byla mi doručena soudní obsílka s předběžným opatřením o styku s dětmi.Bohužel bývám poslední měsíc dva týdny mimo a tak mi byl dopis vhozen do schránky s datem 21.6. Já si jej vyzvednul dnes po příjezdu 25.6. Bohužel je u ní pouze tří dení lhůta.Dle opatření se mění styk s dětmi z úterý,čtvrtku a sudých víkendů,navíc i prvních 14 dní prázdnin na 15.- 28.7. zbytek prázdnin děti dle opatření neuvydím!!!! Prosím o radu,jak se dá proti tomuto rozhodnutí bránit,případně jaké kroky učinit!? Děti jsou z toho nešťastné a jí samozřejmě také.Navíc z důvodu práce jsem mimo bydliště a tak mám problémy s korespondencí a vyřizováním.Uvítám každou radu a pomoc! Děkuji.
Doplňuji:
Dopis ležel na poště po dobu,která je na doručení a pak na něj napsali datum a hodili jej do schránky.Tím je to nejspíš považováno za doručené.Měl jsem naplánovanou dovolenou s dětmi a teď je samozřejmě po ní.....o zbytku ani raději nemluvím.Děti musím zítra odvést a ony samozřejmě nechtějí.Jde mi o to,jak se dá bránit takovému doručení a jak změnit předběžné rozhodnutí,podle kterého děti neuvidím celé prázdniny!

Nejlepší odpověď
martina1

Právní radu asi nemám,ale poštu si nechejte přeposílat na adresu,kde bydlíte.Jde o to zažádat na poště.Nejde mi do hlavy,jakto,že jste měl dopis ve schránce.Od soudu chodí dopisy doporučeně nebo dokonce do vlastních rukou a to musíte tak jako tak podepsat dodejku.Taky se na to zeptejte na poště,jestli pošťačka nepochybila.Pokud ano,tak by k tomu měli u soudu přihlédnout.Ji­nak nevím…

Další odpovědi
Výletník8

Především co nejdříve podejte návrh na prohlášení doručení za neúčinné:
Občanský soudní řád, §50d:
(1) Na návrh účastníka rozhodne odesílající soud, že doručení je neúčinné, pokud se účastník nebo jeho zástupce nemohl z omluvitelného důvodu s písemností seznámit. Návrh je třeba podat do 15 dnů ode dne, kdy se s doručovanou písemností seznámil nebo mohl seznámit. V návrhu musí být vedle obecných náležitostí (§ 42 odst. 4) uveden den, kdy se účastník s doručovanou písemností seznámil nebo mohl seznámit, a označení důkazů, jimiž má být včasnost a důvodnost návrhu prokázána.

(5) Rozhodl-li soud o tom, že doručení písemnosti je neúčinné, považuje se písemnost za doručenou dnem právní moci rozhodnutí o neúčinnosti.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/99/1963/50d