panenka

prosím o pomoc s úkolém pro dceru

Dobrý večer dcera dostala úkol z matiky
V obchodě je u polévek napsáno " VÝHODNÝ NÁKUP!KAŽDÝ TŘETÍ SÁČEK ZDARMA.
a)Sestav tabulku cen při nákupu 1,2,3 až po 10 to jsem udělala do tabulky jsem jí napsala polévek od 1–10 a pod to u 1 číslo 9 jakože za jednu se dá 9 kč u 2– 18 u 3–18 u 4 27– u 5– 36 u 6–36 u 7–45 u 8 54 u 9–54 u 10–63
a pak tu má za b)Spočítej kolik ys ušetřil při nákupu deseti polévek proti obvyklé ceně .
Mé dceři to vychází 27 prý jí to i ve škole řekly ale neví jak na to došla můžete jí prosím pomoci děkuji
Doplňuji:
Snažím se pomoct s tým úkolém ted své dceři proto jsem to napsala za sebe Mirku díky moc

Nejlepší odpověď
ReHu

10 polévek za běžnou cenu po 9 Kč je 90 Kč.
Pokud je každá 3. zdarma, jsou to z 10 polévek 3 zdarma.
3 zdarma to je 3*9 Kč, tj. 27 Kč.

Další odpovědi
led

Dajte si 10 paličiek na jednu kopu. Z nej odoberte 2 a položte vedľa tej kopy(2). zoberte 1 a tú položte vedľa tých dvoch kôp(1). Zoberte ďaľšie dve a priložte ku kope s 2 paličkami (2+2). zoberte jednu a priložte k jednej (1+1)Znova to zopakujte až vám zostane posledná a tú položte na tú väcšiu kopu. Teraz spočítajte paličky vo väčsej kope(2+2+2+1) a vynásobte 9 (cena jednej paličky). Výsledok je cena väčšej kopy. zopakujte pri menšej kope (1+1+1), výsledok je úspora.
Matematicky to spravil už Miroslav.
Doplňuji:
Ospravedlňujem sa
správne malo byť matematicky to už spravila ReHu