Avatar uživatele
panenka

prosím o pomoc s úkolém pro dceru

Dobrý večer dcera dostala úkol z matiky
V obchodě je u polévek napsáno " VÝHODNÝ NÁKUP!KAŽDÝ TŘETÍ SÁČEK ZDARMA.
a)Sestav tabulku cen při nákupu 1,2,3 až po 10 to jsem udělala do tabulky jsem jí napsala polévek od 1–10 a pod to u 1 číslo 9 jakože za jednu se dá 9 kč u 2– 18 u 3–18 u 4 27– u 5– 36 u 6–36 u 7–45 u 8 54 u 9–54 u 10–63
a pak tu má za b)Spočítej kolik ys ušetřil při nákupu deseti polévek proti obvyklé ceně .
Mé dceři to vychází 27 prý jí to i ve škole řekly ale neví jak na to došla můžete jí prosím pomoci děkuji
Doplňuji:
Snažím se pomoct s tým úkolém ted své dceři proto jsem to napsala za sebe Mirku díky moc

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878 před 4953 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

10 polévek za běžnou cenu po 9 Kč je 90 Kč.
Pokud je každá 3. zdarma, jsou to z 10 polévek 3 zdarma.
3 zdarma to je 3*9 Kč, tj. 27 Kč.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Dajte si 10 paličiek na jednu kopu. Z nej odoberte 2 a položte vedľa tej kopy(2). zoberte 1 a tú položte vedľa tých dvoch kôp(1). Zoberte ďaľšie dve a priložte ku kope s 2 paličkami (2+2). zoberte jednu a priložte k jednej (1+1)Znova to zopakujte až vám zostane posledná a tú položte na tú väcšiu kopu. Teraz spočítajte paličky vo väčsej kope(2+2+2+1) a vynásobte 9 (cena jednej paličky). Výsledok je cena väčšej kopy. zopakujte pri menšej kope (1+1+1), výsledok je úspora.
Matematicky to spravil už Miroslav.
Doplňuji:
Ospravedlňujem sa
správne malo byť matematicky to už spravila ReHu

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek