Vašek123

prosím o pomoc s matematikou

po setkání na moři se první loď vydala stálou rychlostí na jih, druhá rychlostí o 6 km/h větší na západ. po dvou hodinách plavby byly lodi od sebe vzdáleny 60 km. jakýmy rychlostmi pluly?

Odpovědi
bolak

Pomoc – První jela rychlostí x km/h a druhá rychlostí x+6 km/h a protože první jela na jih (dólů) a druhá na západ (doléva), vytvořili tak svými brázdami odvěsny pravoúhlého trojúhelníku jehož přepona bude mít (po dvou hodinách jízdy) délku rovnou 60km.

Samozřejmě se předpokládá že se tou vzdáleností myslí vzdušná čára.

po po po po po moc… po moc.. po moc…

Hamon

Bolak udělal jednu chybičku – nevzal v potaz zakřivení Země.