lenka.seda

Prosím o pomoc s matematikou

Vůbec nevím jak řešit tyhle typy rovnic. Mám počítat diskriminant, nebo je to nějak jinak? Děkuji za případnou pomoc

y.(15-y)=0

Nejlepší odpověď
Dochy

Bez ohledu na to co si myslí mosoj toto jasně kvadratická rovnice je. Pokud chceš diskriminant, můžeš roznásobit závorku a spočítat jej klasicky podle vzorečku, který znáš. Pokud tuhle rovnici jen potřebuješ vyřešit, nejjednodušší je to podle pravidla, že součin dvou čísel je roven nule právě tehdy, když alespoň jedno z nich je rovno nule. Takže jedno řešení:
y=0
Druhé:
15-y=0

Další odpovědi
mosoj

Tak za mně před 50 léty se počítal diskriminant pro kvadratickou rovnici. Toto kvadratická rovnice není. Vidíš tam nějakou druhou mocninu ?
Doplňuji:
Omlouvám se, přehlédl jsem ten součin y .