craazygirl

Prosím,o pomoc při řešení úlohy

Vlak jede pět šestin své trasy prům.rychlostí 150 km/h,na zbývajícím useku musí zpomalit na rychlost 90 km/h.celou cestu ujede za 1 hodinu.jak dlouho pojede pomalou rychlostí??
Děkuji

Nejlepší odpověď
Lucijej

Ber to takhle:

6/6.......60min
1/6.......60:6=10min
5/6.......5*10= 50min
60min – 50 min = 10min pojede rychlostí 90 km/h

Další odpovědi
www

Na školní úkoly je nejlepší místo webu návštěva učebnice, konzultace s vyučujícím ap.
Zkušenost
Doplňuji:
Jak vidím, i zde se to bohužel dá zjistit.
Další nedostatek tohoto serveru. ☹ Tazateli se zodpoví, ale přínos veškerý žádný pro něj.

Michal Kole

Nejlepší bude si to nakreslit a pak tě už výpočet napadne sám.

Hykam

jednu šestinu z hodiny tzn. 10minut

Alesh

sc … dráha celková
tc … čas celkový
t1 … čas na 1. úseku (5/6 trasy – 150 km/hod.)
t2 … čas na 2. úseku (1/6 trasy – 90 km/hod.)

tc = t1 + t2 = 1 hod.

t1 = (5/6*sc)/150
t2 = (1/6*sc)/90

Z toho už to vykouzlíš, ne? 😉