Neznámý98

Prosím o pomoc mám problémy

Zdravím,

Mám problém uz nějakou dobu myslím na sebevrazdu a bojím se že uz se blíží fáze kdy nebudu vyhledávat pomoc, ale uz to proste udělám. Všechno to začalo kdyz muj táta se zastřelil. Od te doby jde všechno skopce kdyz byl táta na živu byli jsme bohaty měli 5 aut velký barák, ale kdyz se táta zabil vse nám sebrali a vylezlo na povrch že táta kvůli postaveni a koupeni velkého pozemku a domu se zadlužil 30 mil. Mamka to vse ted musí splácet, ale nějak se to vyřešilo myslím že bankrotem, ale nejsem si jisty. Pote jsem se zhoršil ve škole změnil jsem se jsem zamkly a moc a nikým nekomunikuji všichni mi štvou a myslím že mě nechápu a nevi co prožívám. Kdyz jsem řekl mamce že chci jít k psychologovi že se bojím že se zabiju myslela si že si dělám srandu nebi buch vy co. Tak jsem to nechal byt, ale ted se bojím ze přestanu myslet na to abych se zachránil a proste se zabiju. Ted půjdu do 8, ale dělám opravky z matiky a ruštiny jestli to neudělám bojím se že to bude poslední kapka a …

Nejlepší odpověď
anonym

Milý chlapče, starosti, kterými sis prošel, by „dodaly“ i dospělému člověku. Tady je nejmoudřejší rada zajít si k lékaři a s doporučením od něj na psychiatrii. Budeš potřebovat zřejmě léky, které by Ti pomohly zklidnit se a zbavit se zbytečných stresů. Myšlenky na možnost „nežít“ jsou varující až dost. Neodkládej to a nemysli si, že jít k psychiatrovi je ostuda. Nikomu to vykládat nemusíš. Ostudou je být tak nesoudný, že raději si zničíš zdraví a narušíš svou psychickou pohodu, než abys se sebou udělal včas pořádek.
A ještě drobnost – na Odpovědích.cz nesedí žádný lékař (ti mají dost starostí, než aby svůj čas trávili tady), nikdo Ti tu tedy z odborného hlediska nepomůže. Babské rady nikdy nikomu na psychiku nevyléčily. Takže zbytečně nečekej a toho skutečného odborníka vyhledej. Čím dřív to uděláš, tím to bude pro Tebe lepší.

Další odpovědi
anonym

Přesně jak píše mosoj, ač ses právě zaregistroval, podobných trablů se tu pár řešilo, nejsi v tom sám – viz odkazy níže:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-myslite-ma-kazdy-pravo-ukoncit
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-lidi-resi-problemy-sebevrazdou
Jinak okamžitou pomoc nabízejí k tomu školení profíci na linkách důvěry, nenapsals region, tak si můžeš vybrat ve zdroji:

Zdroj: http://www.fir­my.cz/?q=linka%20d%c5%af­v%c4%9bry&sou­rce=chint

mosoj

Schválně jsem čekal na toho, kde se zde cítí dost fundovaný odpovědět na takovouto otázku.

Žádného odborníka nehledej. Zajdi si ke svému praktickému lékaři a poraď se s ním.Hlavně se za to nestyď není za co !!!!

nadi

ŽÁDNÉ PROBLÉMY nestojí za tvůj život ,važ si života máš jenom jeden.S maminkou si o tom ještě jednou promluv co tě trápí a pomoc vyhledejte.Držím ti palce

Neznámý98

Děkuji moc všem kteří mi napsali co bych stim měl dělat, ulevilo se mi uz kdyz jsem to tady napsal a nějak jsem to ze sebe schodil. Zajdu tedy s mamkou ke svému praktickému lékaři.