BlázíneQxD

Prosím o pomoc :)

Ahoj, potřebovala bych vědět, jak si co nejrychleji zlepšit dásně, zítra jdu k zubaři a když ty dásně budu mít špatné, (už po druhé :P) bude strašnej průser jak u doktora, tak u rodičů.. :( Pomoc prosím !!!

Nejlepší odpověď
iceT

No,to do zejtra nezlepšíš,ale do budoucna by pravidelná a důsledná péče o zuby měla být samozřejmostí,děláš to pro sebe.

Další odpovědi
anonym

Mnoho let používám na doporučení zubní krém Ajona (k zakoupení v lékárně).

http://www.le­karnaaurelis.cz/shop­.php?action=show_pro­duct_detail&pro­duct_id=226663

Přidávám ždibec k běžné kvalitní zubní pastě. Německá příbuzná ji používala už kdysi a posílala mi ji místo žvýkaček 🙂 dnes je k dostání i u nás.
Pro ty, co trpí na podobné problémy s dásněmi atd. je to rozhodně vynikající záležitost.
Z bylinek je dobrý odvar z řepíku.

anonym

No evidentně máš s dásněma problém pořád, za to se ale nestřílí, jakejpak průser, když máš zuby zdravé a jen ty dásně, narychlo je nespravíš, jak asi? Vykloktat heřmánek, nebo co, ale to takhle rychle nezahojíš, jestli máš nějaký zánět.

arygnoc

buď je to choroba (paradentóza? skorbut [to snáď nie]?) alebo šlendrián.

ak choroba, treba liečiť.
ak šlendrián, treba ten průser, aby sa človek vycvičil (čistenie zubov, nj, to je ale otrava, čo? a tá pachuť v ústach nie?)

lenin povedal učiť sa, učiť sa, učiť sa, zubár hovori čistiť, čistiť, čistiť.

treba počúvať oboch.

Hamon

A není od toho náhodou stomatolog, aby ti poradil, co s dásněmi?

anonym

Je několik metod, jak dásně dát do pořádku:
Ústní vody, zvolila bych nejspíš Listerin – vyplachovat ústa, kloktat a můžeš si i namotrat smotek vaty na párátko , bolestivá místa potírat a trochu masírovat tímto smotkem namočeným v Listerinu.
Uvař si odvar z šalvěje nebo řepíku a ústa alespoň co dvě hodiny důkladně vyplachuj. Opět doporučuji lehkou masáž dásní.
Při čištění zubů stahuj kartáčkem dáseň přes kořen zubu k jeho špičce – opět má jít o lehkou masáž.
Zkontroluj zda nemáš na jazyku bílý povlak, pokud ano tak jej nejdřív odstraň (nemáš-li přímo pomůcku pro ten účel, stačí i kartáček) ústa opět několikrát denně vyplachuj antiseptickou ústní vodou (to je výše uvedený Listerin , ale je jich více druhů).
„Průser“ nebudou tvé neošetřované dásně, ale vypadané zuby. Tam nejspíš spěješ.