Avatar uživatele
Katax

Prosím o odzkoušenou radu, jak se zbavit kuny. Děkuji

popř. jestli někdo nevíte jakou vzdálenost dokáže kuna překonat skokem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4034 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pamatuji si z domova, že kuna nám „chodila“ po půdě. Táta to řešil pastí (sklopcem). Kunu se mu podařilo chytit a vím, že to dál řešil známý myslivec. Co s ní udělal, to už si nepamatuji, sklopec vrátil prázdný a kuna se už potom neobjevila.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, Pájo Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Skočí cca 2 m. Osobně bych se jí nezbavoval.Chytit kunu je dosti obtížné.
Doplňuji:
Když si zdáš do šedé lišty, najdeš asi 30 odkazů
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zarucene-zbavit-kuny-na-pude-mi-uz-znicila-veskerou-izolaci

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Zažila jsem kuny na půdě, ale zvykla jsem si a po nějaké době zmizely samy. Možná to souviselo s tím, že jsem si přinesla kocoura z útulku a kolem domu se pohybovali psi navolno.
Až na nějaké to hovínko a dupání mi nijak nevadily, myslím že jejich užitek je vyšší než případné napáchané škody. Proti potkanům a myším bojuji stále
(s různými výsledky) ale z jasných důvodů- přenášejí nemoci, snadno se množí a páchají škody na uloženém krmivu i na majetku. Proti tomu je kuna miláček a navíc jsem tehdy , v dobách kdy s námi bydlela, neměla jsem doma určitě žádného hnusného hlodavce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

100% účinná rada jak ji vyhnat neexistuje, musíš tedy zkoušet různé metody (viz starší odpovědi zde) a doufat. Spíš bych doporučoval naučit se žití s tímto užitečným zvířetem.
Nepíšeš o kterou kunu se jedná, předpokládám, že o k.lesní a ta zvládne mnohametrové skoky ze stromu na strom. Nejen 2m, jak bylo uvedeno 😉.
Zkušenost

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Pokud nemáš doma kuřata nech žít chytá myši i potkany jen na půdě musíš občas zamést hovínka značkuje si revír a pokud se k vám zatoulá holub tak trochu toho peří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tada35

Kuny jsou chytrý, měli jsme stejný problém… Všechny nástrahy na svých vyšlapaných cestičkách ignoruje, protože je to cítit. Nakonec jsme se jí zbavili elektrickou rušičkou na kuny, podobnou máme ve stodole proti myším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmachan

dat na pudu na chvili psa at se tam prolice. dat na pudu vlasy od holice .oba spusoby jsou vyskousene a funguji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Kuny se nazbavovat, od té doby co se nám usídlila na chatě, nemáme myši.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

zastřelit !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Kuny se zbavuji už asi 4 roky bezúspěšně. Kuna leze na střechu a odtud na půdu. Rozhrabala mně nově položenou izolaci ze skelné vaty. Dělá si v ní dokonce pelech. Nahoru se dostává šplháním po zdi po rohu baráku tak že ručkuje po obou stěnách najednou, potom přeleze na okapový svod a je nahoře.
Nainstaloval jsem tam pohybopvé čidlo s malou sirénkou. Když tam lezla začalo to houkat. Začala lézt na druhém rohu kde byl také okap. Nainstaloval jsem tam druhé čidlo. začala lézt na tůji z ní skákat na střechu. Tůje je cca 2,5 m od střechy. Nainstaloval jsem další dvě čidla přímo pod střechu a ke každému rohu jsem dal gelový deodorant používaný na WC. Prostor pod střechou budu teprve kontrolovat, ale stopy kuny ve sněhu byly !!

Doplňuji:
Elektrický odpuzovač není selektivní . Vadí i ostatním zvířatům, kočkám, psům atd. proto ho nepoužívám. Mám kocoura.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Katax

Tada35:
Nevíte náhodou jakou jste kupovali značku té el. rušičky, protože si myslím, že na trhu bude spousta rádoby rušiček. Děkuji za informaci

před 4033 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Katax

Psal jste, že by dokázala skočit cca 2 metry. Mám vedle domu cca 1.6 metru narovnané dřevo, musela by ale z něj skočit na střechu garáže pod úhlem 45° zhruba ty 2 metry nebo mám 2.7 od garáže pergolu ve stejné výšce jako garáž, přes co Vám připadá pravděpodobnější, že se na garáž dostala? Děkuji za odpověď

před 4034 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

no ona nejenom skoci… ale taky dobre splha ..pokud je omitka hruba tak klodo muze splhat i po ni …

před 4034 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Katax

Máme novostavbu cca 5 let a je nepříjemné, když po půdě lítá toto „stvoření“ několikrát za noc a navíc zanechává po půdě svoje značky.

před 4034 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

To máš sice pravdu, ale ta kuna tady byla dříve než vy jste si postavili. Zbavíte se kuny a budete bojovat proti myším a podobné havěti.

před 4034 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek