Anizbor

Na jakou finanční podporu má v vnučka nárok, když jí skončí mateřská dovolená?

Vnučka je svobodná matka, žije v domku svého otce, kde žije s ním a se svým tříletém synem. V obci kde žijí, nemůže sehnat zaměstnání, ani poblíž, aby mohla syna do školky vypravit a zase vyzvednout, tedy od 7–16 hod.myslím? Pokud by zůstala doma a dále pečovala o syna, dostávala by i tak, na syna od svého přítele-jeho otce 3000 Kč. Na koho by se měla obrátit, aby dostala v době nezaměstnanosti nějaký příspěvek na sebe a domácnost? Na jaký úřad by se měla obrátit s prosbou o pomoc, děkuji vám za každou radu Ani.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Máte na mysli nejspíš rodičovskou dovolenou, která může končit po třech letech, že?
Pokud jí končí a nemá zaměstnání, nejprve se bude muset obrátit na pracovní úřad, protože od něj bude dostávat podporu v nezaměstnanosti, a na sociálním úřadě bude muset mimo jiné doložit, že je žadatelkou o zaměstnání a výši této podpory. Pokud výše podpory spolu s alimentačními poplatky nedosáhnou výše životního minima (což nejspíš nedosáhnou), může na sociálce požádat o dorovnání, a protože pečuje o dítě, může zažádat i o příspěvek na bydlení.

Další odpovědi
Drap

Obrátit se může na sociálku a na pracovní úřad. Tam ji na místě poradí a i spočítají, zda má či nemá na nějakou dávku nárok.

KamilaLukeso

Obrátit se na pracovní úřad, kde dostane podporu v nezaměstnanosti a taky určitě zkusit zařádat o pomoc v hmotné nouzi. Jedná se o pomoc lidem s nedostatečnými příjmy.