Bunda

Prosím o odpověď, co je podmět ve větě „Viktor je učitel“. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Viktor podmět, je učitel – přísudek jmenný se sponou. Je učitel = povolání učitel, ale může se použít i formulace – je učitelem – pracuje jako učitel, ale nemusí mít předepsané vzdělání.

Další odpovědi
Vašek123

Podmět je – Viktor a přísudek je – je učitel. Je to přísudek jmenný se sponou.

marci1

Podmět je Viktor.