Kriss

Prosím o odpověď!!!!!!!

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na předávkování prášky na spaní? Moje kamarádka má psychické problémy a její doktorka jí teď napsal něco na spaní ať není tak utahaná.. Ale mám o ni trochu strach tak se chci zeptat co by se mohlo stát? a kolik by jich musela mít aby se něco stalo??… docela to spěchá,děkuju.

Nejlepší odpověď
Funna

jsou to obvykle sedativa…můžou způsobit závislost…při předávkování ztrátu vědomí a smrt…ale těžko radit kolik, když ani nevíš co jí…takže to chce příbalový leták a tam to nastudovat…jsou stáhnout na netu…když víš jaký je to prášek…

Další odpovědi
anonym

Dávkování léků určuje lékař, který léky předepsal. Pro léky bez lékařského předpisu je vodítkem „Příbalový leták“.
Pokud se kamarádka předávkovala, tak to chce léky odstranit z jejího dosahu a okamžitě ji vyexpedovat na pohotovost.
Stát by se mohlo leccos – rizika z předávkování a postup, co v takovém případě udělat, jsou rovněž v příbalovém letáku.
Nedoporučuji takové možnosti zkoušet, protože se mohou podepsat na zdraví pacienta. Při nejmenším může dojít k poruchám trávení, poškození jater, žlučníku, slinivky atd.
Z tohoto důvodu se při předávkování většinou jako nejúčinnější metoda odstranění nežádoucího množství léčiv z těla používá vypumpování žaludku. Je třeba si uvědomit, že léčiva jsou svým způsobem chemikálie a tudíž pro lidské tělo jedy. Co v malém množství pomáhá, ve velké škodí.
Záludné je, že takové předávkování se u každého lidského jedince může projevit různě a některý orgán může zareagovat na otravu se zpožděním.