kamila44444

  1. Zběhovec luční
  2. Hluchavka nachová
  3. Řebříček obecný
  4. Kokoška pastuší tobolka
  5. Popenec obecný

Myslím, že by to tak mělo být. Zkus si to kdyžtak ještě zkontrolovat..

Další odpovědi
www

Pro můj mobil moc obrázků.
Ale viděl jsem tam hluchavku tuším nachovou, kokošku pastuší tobolku, řebříček, dál už ani nevím. 🙂
Doplňuji:
Ještě jsem zapomněl na zběhovec plazivý.
P.S: takhle se to nedělá, dává se jen 1 fotka, max. 2.
Celá rostlina a květ je velmi důležité, ovšem občas to chce přímo makro. Moje určení ber tedy, až na výjimky (kokoška..), jako přibližné.

anonym

Souhlas s kamilou44444 – než jsem přehodila modem a dostala se do obrázků, tak to měla vyhledáno, šikulka jedna.
U 5. kvítku si nejsem jistá, zda spíše nejde o zběhovec lesní. Zkus se ještě mrknout do hluchavkovitých na internet.

beer

Souhlasím s www mmj. s tím, že přesná determinace bez makra nebude asi možná a zvlášť pro nás – amatéry.
Zběhovec luční neexistuje a navíc má zběhovec více podobných druhů, stejně jako hluchavka nemusí být právě jen nachová…