Bičiště

Prosím o časové vymezení historických etap v dějinách Německa – 1. říše, 2. říše.

Jde mi zejména o pojmy „První říše“, „Druhá říše“ a jejich stručnou charakteristi­ku.(U Třetí říše si jsem jistý, je to doba vzniku nacistického Německa až do jeho porážky v 2. sv. válce.1938 – 1945. Ta měla trvat 1000 let.

Nejlepší odpověď
rynek878

Německá říše (německy Deutsches Reich) je historický oficiální název prvního německého národního státu používaný od 18. ledna 1871 do roku 1943, kdy byl dne 26. června zaveden oficiální název Velkoněmecká říše (Großdeutsches Reich).

Termín Německá říše se příležitostně užívá k označení německojazyčného prostoru nadnárodního mocenského útvaru „Svaté říše římské“ (911–1806), který byl od přelomu 15. a 16. století doplněn o přídomek „Národa německého“.

Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_N%C4%9Bmec­ka

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C4%9Bmec­k%C3%A1_%C5%99%C3%AD%C5%­A1e

Další odpovědi
led

stačilo sa opýtať wikipédie:

Dějiny Německé říše se dělí na tři období – počítáme-li i období okupace,[1] k čemuž patří, konkrétně čtyři – období:

1. 1871–1918 Německé císařství pod vládou Bismarckovskou říšskou ústavou

1871–1890 období říšského kancléře Otto von Bismarcka
1890–1918 vilémská epocha a první světová válka

2. 1919–1933 Výmarská republika na základě Výmarské říšské ústavy
3. 1933–1945 Německá říše 1933 – 1945 jako soustátí, od roku 1943 oficiálně Velkoněmecká říše, a Období nacionálního socialismu jako historická epocha
4. 1945–1949 rozdělení Vítěznými mocnostmi druhé světové války na okupační zóny, nadále nazývána „Německo jako celek“ („Germany as a whole“) a podřízenena Spojenecké kontrolní radě, nejvyšší vládní moci.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C4%9Bmec­k%C3%A1_%C5%99%C3%AD%C5%­A1e