Prosím nezničím nebo nezruším programy v pc?

před chvíli jsem zjistila že mi smrdí zásuvka v které mám připojený počítač,asi se pálí,když ho odpojím néž mi zásuvku manžel spraví nezruším si tím programy co mám v pc? Já jsem na takové věci antitalent tak se ptám díky za odpověd

Nejlepší odpověď
alexandra

A jak jste psala tuto otázku? Pokud Vám počítač normálně funguje v jiné zásuvce a nespálil se,tak se nic nestalo.Počítač můžete odpojit klidně celý a nic se nestane.
Pokud se Vám s počítačem něco stalo,tak už si tuto odpověď asi nepřečtete.
Při poruše počítače záleží na tom,co se Vám pokazí.Proto je potřeba si občas důležité věci uložit,třeba na DVD např.fotky atd.Většina programů už se dá stáhnout z internetu,o ty se bát nemusíte.

Další odpovědi
verka

To je asi stejné jako, když vypnou proud a to se nic nestane.

mosoj

Pokud jste si jistá že je to v zásuvce tak se jedná velký přechodový odpor buď na přívodech do zásuvky nebo na kolících zástrčky. Může tam být i svod mezi fází a zemí, ale to by se to hřálo i bez připojeného počítače. Počítač vám to nezničí, ale teplem
se zničí zásuvka i zástrčka od počítače. Je reálné nebezpečí zahoření umělé hmoty na zasuvce nebo zástrčce. Takže do opravy nepoužívat.

Takováto porucha nikdy nemůže vystavit ( vypnout ) jistič ani spálit pojistku!!!! To by musel nastat přímý zkrat fázového vodiče vůči zemi. O to je to nebezpečnější vůči zahoření.

Doplňuji:
Zasuvky nikdy nemohou být zapojené v sérii, ale paralelně. Prosím takovéto odpovědi raději nedávejte !!!!

Miroslavst

Normálně počítač vypni-standardním způsobem a pak ho vytáhni ze zásuvky.
Protože se tam zřejmě hřejí kontakty, smrdí to.
Hrozí nebezpečí požáru!!! Sice jistič by to měl vypnout, ale je zde to slůvko měl.

elektrikář

Staré hliníkové dráty se podle normy, mají jednou za rok utáhnout oxidací a teplem ubývají. Zásuvky jsou zapojené v serii za sebou může být v obvodu až 10 zásuvek.Počítač má mizivou spotřebu. To je chyba té zásuvky.Vypnout jistič a zasuvku vymněnit.Pokud se to nechá jiskřit a hřát je nebezpečí požáru.Hlavně pozor na různá kamínka teplomety. Rozdvojky a prodlužováky.POkud to manžel technicky zvládne dobře. Na zásuvku je zlaté pravidlo. V levo fáze v pravo nulák,kdo to nezná ten je..... Pokud tam je novější kabel černá vlevo zelená na kolík, modrá vpravo. Pokud je to starý 2 žilovy rozvod. černý v levo, světlejší kabel na nulový kolík a pak na pravou zdířku.Po montáži ještě jednou přemněřit, Jistota je jistota.