simonwlol

Prosím neznáte nějaké věcí, ktere jsou pozitivni na „hackerství“?

Pozitivní věci na hackerství?
Napdá mě jen, že když někdo zapomene heslo, tak si ho může hacknout..

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

Tak třebas anonymous (nejde jen o it zaměřenou skupinu, ale…) když se podíváš, tak se snaží vystupovat v dobrém světle. Snaží se ničit undegroundové sítě pedofilů, díky hacku získávat informace o korupci a tak. Jenže to není hiearchická skupina, tak to tak nevidí všichni :)

Jinak už i podle wiki:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hac­ker

hacker není někdo negativní, ale člověk co rozumí systému, tzn. testování systémů z různých stran a tak… alespoň tak to vidím já

Další odpovědi
Syd

Je to sexy povolání a holky na to letěj ;-p
Jestli ti jde o nějakou vážnější odpověď (ne že bych to nemyslela vážně), tak by to mohlo bejt třeba to, že nebejt těch „dobrých“ hackerů, neměli bysme se jak brátnit „těm zlejm“ úsámům usilujících o naše pracně nastřádané dadónky ve spořitelně či neméně pracně zpronevěřené miliony na bahamských účtech. A vůbec, hacker nemusí podle mě bejt jenom ten invazivní hacker, co se chce někam nabourat, ale prostě ajťák třeba i takovej jako Bill Gates, bez něhož bysme na sebe otevírali leda tak okna v obýváku či kuchyni, respektive bychom se ještě mohli šťourat nanejvýš tak v oknech post opileckých

anonym

V knize do mobipocketu http://www.uloz­.to/5688586/jan­da-jan-hacker-odvracena-tvar-zivota-prc
je toho dost popsáno.

Terryle

Ono vůbec prý původním „posláním“ hackerů bylo upozorňovat na slabé stránky systémů…
ne je zneužívat