dennis15

Prosím, nevěděli byste, kde (na internetu) můžu zjistit přesný čas z německých atomových hodin?

Nejlepší by to bylo i se sekundami.

Nejlepší odpověď
hanulka11

http://atomove­hodiny.cz/

http://presny-cas-online.cz/fyzika-pro-stredni-skoly/albert-einstein

Další odpovědi
dudu

http://www.cas­.engros.sk/?380,mni­chov

mosoj

Nevím jestli německé hodiny mají jiné atomy, ale visí mi tu vedle, radiem řízené hodiny a co se týká vteřinové přesnosti jdou stejně.
Oni jsou řízené stejně stejným časem a přesnější měření než na vteřiny stejně nemá obyčejný smrtelník možnost měřit.

Radius

Já mám dig. budík a ten je řízen signálem DCF. To je signál, který (na 77.5 kHz) se vysílá od Frankfurtu n. Mohanem, pokrývá celou Evropu. Vysílá se nejen přesný čas, ale i datum a další. Některé hodiny (budíky, hodinky) ho přijímají a vždy v noci se tam synchronizuje čas podle DCF. Na takových hodinách se uvádí zkratka DCF nebo Radio Controled a podobně. Výhoda je, že se do nich dá baterie a oni se asi do 3 – 5 minut automaticky nastaví, nejen čas, ale i datum, den v týdnu atd. Když je změna času na letní a zpět, nemusí se nic přeřizovat. přeřídí se čas v noci sám a správně, také datum souhlasí (i přestupný rok…).

Když je budík u zdroje rušení (např. hned u počitače), bliká na displeji symbol, a kdyź rušení zmizi, zase se to synchronizuje a symbol už nebliká.

Jinak Český Rozhlas vysílá na Radiožurnálu přesný čas, na vteřinu a také na Dvojce, časová znamení jsou vždy přesná. Platí to při pozemním příjmu na VKV – FM, při poslechu přes internet to může být malinko zpožděné. Na jiných stanicích to nemusí být tak přesné, ale Radiožurnál je vždy zárukou naprosto přesného času.

kapka

To už je zas hodin…