MajaIS

Prosím nedokázal by mi někdo vysvětlit metodu FIFO?

Nejlépe ten, kdo s ní má již nějaké zkušenosti ;) Děkuju moc!! Věřím, že se zde nějaký účetní najde :*)

Nejlepší odpověď
blesk26

Pokud máte namysli FIFO u skladování zásob, tak je to vcelku jednoduché. First In First Out, tedy první, co přišel dovnitř jde první ven. Představte si to jako frontu. Postupně jde zboží do skladu a to, které tam přišlo nejdříve (tedy je nejstarší) se odebírá prioritně, takže fronta pomalu postupuje :)

LIFO je prozměnu zásobník. To si lze představit tak, že na sebe sázíte různé druhy zásob a když nějakou potřebujete vzít, vezmete ji shora, takže to, co do skladu přišlo jako první se z něho dostane jako poslední.

Stačí si tohle uvědomit a pak už s tím ve školních podmínkách není těžké počítat, jen musíte vědět ze které strany postupovat :)