verun

Prosím, můžete mi poradit jak se propojí tabulky v accessu vazbou M:N ?

Nejlepší odpověď
Alesh

Vazba M:N se vytváří pomocí třetí tabulky. Př.:
Máš databázi knihovny a v ní TblAutori a TblKnihy. Jeden autor může napsat více knik a jedna kniha může mít i více autorů, čili vazba M:N.
Vytvoříš pomocnou tabulku např. TblAutorKniha, kde primární klíč bude tvořen kombinací klíčů obou tabulek.
Kdybys to nepobrala, tak se ozvi s konkrétním případem, rád pomůžu.

verun

Mám tab.Strávník, druh strávníka (zaměstnanec, student cizí), jídlo a druh jídla (polévka, hl jídlo..)a potřebuju to propojit tak aby každý strávník mohl mít více jídel a každý druh strávníka měl jinou cenu za jídlo. Myslela jsem si že je to vazba M:N ale nevím jak to mam udělat :)

Alesh

Nevím, co všechno má db obsahovat, každopádně různé ceny pro strávníky uděláš tak, že mezi tabulky TblDruhStravnika a TblJidla vložíš tabulku TblCeny, kde bude ID_jidla, ID_druhustravnika a cena. Pak pro každé jídlo musí být v této tabulce existovat kombinace se všemi druhy strávníků a příslušná cena.

verun

Mám tab.Strávník, druh strávníka (zaměstnanec, student cizí), jídlo a druh jídla (polévka, hl jídlo..)a potřebuju to propojit tak aby každý strávník mohl mít více jídel a každý druh strávníka měl jinou cenu za jídlo. Myslela jsem si že je to vazba M:N ale nevím jak to mam udělat